Foto: Inita Šteinberga

Pinam bizes skaistulim eremūram 0

Pilnos ziedos ir skaistuļi eremūri. Taču tiem ir viena slikta īpašība – pumpuri un lapas ir ļoti dekoratīvi līdz brīdim, kamēr sāk vērties dižā ziedu vāle. Ko darīt? Sapīt bizēs!

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Lapu rozete ir ražena un, kad sāk dzeltēt, tā izgāžas uz visām pusēm. Tas gan neglīti izskatās, gan nomāc blakusesošos augus. Nogriezt visus lak­stus šķiet pārāk agresīvi, jo augam labāk, ja augums atmirst pakāpeniski. Nejauši radusies ideja ir lapu sapīšana bizēs. Lapas ir elastīgas un labi padodas pīšanai. Eremūra pīnei saņem kopā pa divām vai trim lapām un sadala trijās šķipsnās – kā pinot matu bizi. Tad lapas sāk krustot, pinot bizi uz augšu. Tā amizanti izskatās un mazāk aizēnos augus, kas līdzās dobē gatavojas ziedēšanas otrajai kārtai, piemēram, lavanda, izops.

Pēc noziedēšanas eremūra vieta paliks tukša. Tā noder vasaras puķēm. Lai nebūtu jāgaida brīdis, kad laksti atmirs, puķes stāda starp bizēm. Mani favorīti ļoti saulainai dobei, kas nomaina eremūrus, ir Buenosairesas verbēnas un baltās gauras.

CITI ŠOBRĪD LASA

!!! Ziedkātus atstāj, kamēr tie vasaras beigās nokalst un nolūst paši. Ienākušās sēklas izsēsies, un pavasarī, ja apstākļi būs labvēlīgi, sadīgs jaunie eremūriņi, kas līdzinās trekniem zāles stiebriņiem. Līdz ziedēšanai gan būs jāgaida vairāki gadi.

Bizes skaistajam eremūram
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.