
17. nakšatra (19. novembris – 1.decembris) 0
Anuradha (19. novembris – 1.decembris)
Dzīvnieka simbols – Briežmātīte
Debesu pārvaldnieks – Saturns
Nakšatra Anuradha ir saistīta ar dievišķo, pēc dabas maigo zvaigzni “Akrab”, kas nozīmē “Skorpiona spīle”. Pašas zvaigžņu kopas nosaukums tulkojams kā “aicinoša cilvēkus uz darbību”.
Tam, kurš pasaulē ir nācis šajā laikā, piemīt organizatora spējas. Vēl “Akrab” tiek saukts arī par veiksmes zvaigzni, kā arī par “Radha sekotāju”, un tas norāda uz cilvēka garīgajām ievirzēm. Radha ir dievišķās enerģijas sievišķā izpausme, kura visu dzīvo, kas mīt uz zemes, mudina kalpot Viņam.
Anuradha raksturā brīnumainā veidā ir apvienots dzīvesprieks un nosliece uz depresiju, labsirdība un cietsirdība. Tā dzīve ir virkne pacēlumu un kritumu ceļā uz pilnību, ko šīs zvaigžņu kopas pārstāvji meklē visā uz šīs zemes pastāvēšanas laikā. Viņiem pastāvīgi nākas izdarīt izvēli starp materiālo un garīgo. Anuradha spēj cīnīties ar visām iespējamajām grūtībām, bet slodze, kura ir brīvprātīgi “uzvelta plecos”, viņiem nereti izrādās pārmērīga.
Mīlas attiecībās Anuradha sevi parāda kā īsti ideālisti, kuri meklē absolūto. Ja šiem cilvēkiem gadās iemīlēt, viss pārējais “aiziet dibenplānā”. Bet ideālā partnera meklējumu ceļu pavada pastāvīga mīļoto maiņa, un attiecībās ir daudz sarežģījumu, jo Anuradha vienmēr domā, ka mūža mīlestība viņiem vēl ir priekšā. Ar domām par to, gaidot gaišas un visaptverošas jūtas, viņi dzīvo, tādēļ “iet” uz jebkādiem upuriem.
Tikai seksuālo vēlmju apmierināšanas vien dēļ Anuradha neveidos attiecības, jo dzīves intīmajā pusē saskata tikai milzīgu mīlestības jūtu sastāvdaļu. Baudu no seksuāliem kontaktiem zem šīs zvaigžņu kopas dzimušie jūt tikai tādā gadījumā, ja jūtas mīlēti.
Anuradha ieteicams daudz nedomāt par pagātni un par nākotni, jo tas viņiem var būt bīstami. Šiem cilvēkiem ir jāmācās izmantot maksimāli daudz iespēju no savas šodienas.
Vislabākā saderība Anuradha ir ar Briedi (Džještha), Kaķi (Ašleša), Kaķeni (Punarvasu), Zirgu (Ašvini), Vērsi (Uttara Phalguni), Govi (Uttara Bhadra), Ķēvi (Satabhiša).