Foto – Shutterstock

Pilis, dienas un džorvas: kā Mēness ietekme izpaužas Austrumu astroloģijā 0

“Astro Avīze” jau nedaudz ieskatījusies Austrumu, konkrēti Ķīnas astroloģijā. Toreiz apskatījām Austrumu kalendāra sistēmas, noskaidrojām, kādas stihijas un zodiaka zīmes ietekmē cilvēka dzīves gadus, mēnešus un dienas. Tiesa gan, daudzas no šīm sakarībām drīzāk varētu piedēvēt numeroloģijai, nevis astroloģijai, jo tiek ņemts vērā kalendāra datums, nevis reālais planētu stāvoklis pie debesīm. Kaut gan arī pie mums Rietumos, nosakot gadu, mēnesi, dienu pārvaldošo planētu, to esam pieraduši attiecināt uz astroloģiju, kaut arī rezultāts nemaz nav atkarīgs no reālā debess spīdekļu stāvokļa, bet gan no kalendāra datuma. Taču šoreiz par citu Austrumu astroloģijas tēmu – Mēness ietekmi.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Mēs esam pieraduši, ka astrologi Rietumos saista Mēness ietekmi gan ar tā atrašanos konkrētā Zodiaka zīmē, gan ar Mēness dienām, kuru skaits sākas no jaunmēness momenta un kuras ilgst laikposmā starp Mēness lēktiem konkrētā ģeogrāfiskā vietā. Tiek ņemta vērā arī Mēness fāze.

Ko nosaka sideriskais zodiaks
Par Mēness ietekmi uz visu dzīvo zina arī Ķīnas, Tibetas un Japānas astrologi. Taču šīs ietekmes novērtēšanai viņi lieto citādu sistēmu nekā pie mums.
Mums pierasto Auna, Vērša un citu zīmju vietā tiek lietota nedaudz cita Zodiaka sistēma – t. s. sideriskais zodiaks, kurš atšķirībā no pie mums biežāk lietotā t. s. tropiskā zodiaka nav vis piesaistīts pavasara punktam, kura stāvoklis starp zvaigznēm gadu tūkstošu gaitā mainās, bet gan konkrētiem zvaigznājiem, un šī Zodiaka sākuma punkta stāvoklis attiecībā pret zvaigznēm laika gaitā nemainās. Tibetas astrologi uzskata, ka šis sākuma punkts pašlaik atrodas 5° Vērsī. Sākot no šī punkta, zodiaka riņķis ir sadalīts 27 vienādās daļās, katrā pa 13°20’. Tā kā pilns Mēness ceļš zodiakā aizņem 27,32 dienas (nejaukt ar Mēness fāžu maiņas periodu, kurš ir 29,53 dienas!), tad katrā zīmē, ko austrumos sauc par Mēness pilīm (gukariem), Mēness atrodas apmēram vienu dienu un darbojas saskaņā ar šīs pils astroloģisko raksturojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tā kā attiecīgie tibetiešu nosaukumi šīm pilīm eiropiešu ausīm un mēlei ir visai sarežģīti, bieži to vietā tiek lietots attiecīgais kārtas numurs, sākot no 0. Interesanta ir teika, saistīta ar šo Austrumu astroloģijas priekšstatu. Saskaņā ar šo teiku Mēness dievs Čandra, būdams visai liels donžuāns, mēneša laikā viesojas pie 28 debesu skaistulēm – zvaigznājiem (divdesmit pirmajā pilī to ir veselas divas!). Viņu mīlas satiksme rada enerģētisko lauku, kurš atbilst attiecīgās skaistules temperamentam un nosaka dienas astroloģisko raksturojumu. Šis enerģētiskais lauks ietekmē gan cilvēka, kurš dzimis attiecīgajā Austrumu mēness dienā, raksturu, gan ir viens no faktoriem, kas nosaka dienas astroloģisko prognozi. Pēc kārtas viens otram sekojošie zvaigznāji ik pa septiņi ir saistīti arī ar vienu no četrām debess pusēm, gadalaikiem un atbilstošajiem mitoloģiskajiem dzīvniekiem – austrumiem jeb debeszilo (pēc citiem avotiem zaļo) Pūķi un pavasari, ziemeļiem jeb melno Bruņurupuci un ziemu, rietumiem jeb balto Tīģeri un rudeni un, visbeidzot, dienvidiem jeb sarkano Putnu un vasaru.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.