Pīles spalvai arī ir vērtība 0
Latvijas dāmu mednieču klubs “Lady HUNT” pastāv tikai nedaudz ilgāk kā pusotru gadu, bet līdz šim brīdim tas ir organizējis jau vairāk nekā divdesmit dažādus pasākumus. Šogad pirmo reizi vēsturē Latvijas bērniem un jauniešiem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, kur kā materiāli tika izmantota medību produkcija: kažokādas, putnu spalvas, apstrādātās ādas un pārnadžu ragu gabaliņi.
Pirmā radošā darbnīca notika Rundāles pils Rožu svētku laikā 1. jūlijā. Visas dienas garumā desmitiem meiteņu un puiku, viņu mammas un pat tēti darināja rokassprādzes, kaklarotas, auskarus un galvas rotas no šiem lieliskajiem dabas materiāliem. “Lady HUNT” radošās darbnīcas iemantoja milzīgu popularitāti, bērni strādāja līdz pat vakaram un pēdējai pīles spalviņai. Raugoties uz mazajiem māksliniekiem un vecāku interesi par medību tematiku, tika nolemts atkārtot šo pasākumu.
Tradicionālajā mednieku festivālā “Minhauzens” 6. augustā tika atklāta otrā radošā mednieku rotaslietu darbnīca. Arī Mērsraga bērni un jaunieši, tāpat festivāla viesi ar vislielāko prieku iesaistījās rotu darināšanā. Un ne tikai. Bebru un lapsu kažokādas daudziem raisīja interesi par šiem dzīvniekiem, par viņu dzīvesveidu un ieradumiem. Gluži savādi puikām šķita, ka no stirnāža radziņa var uztaisīt indiāņu stila kaklarotu, kas pēc skata atgādinās plēsēja ilkni. Viņi vaicāja, kā veidojas ragi, kam tie vajadzīgi. Dāmas un jaunkundzes veidoja rokassprādzes no vienu vai divus milimetrus biezām staltbrieža raga plāksnītēm un auskarus no krāšņajām fazānu spalvām.
Tagad, ritot aktīvai putnu medību sezonai, atkal tiek krātas skaistās ūdensputnu spalvas. Tās nav jāizmet. Izmantojama ne tikai nomedītās pīles gaļa, bet arī spalvas. Šī gada jaunā pieredze parādīja, cik zinātkāri ir bērni, cik ļoti viņi vēlas darboties un cik liels darbības lauks paveras modernās mednieku sabiedrības aktīvākajiem cilvēkiem. Pateicoties radošo darbnīcu idejai, bērnu un jauniešu atsaucībai, Latvijas dāmu mednieču klubam bija iespēja šo ideju nest tālāk pasaulē.
Rundāles pils svētkos un mednieku festivālā “Minhauzens” gūtā pieredze iemūžināta informatīvajos plakātos, kas tika eksponēti Eiropas Parlamenta ēkā Briselē šomēnes notikušajā izstādē “Jaunie mednieki – Eiropas bioloģiskās daudzveidības nākotne”.
Raksts sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu