Pildīti garie pipari. Recepte iedvesmai no tematiskās avīzes 0
Autores: Aiva Kalve, Aija Geida
Atklāt jaunas garšas
Vasarā vietējie dārzeņi dodas uzvaras gājienā – pannās, katlos, salātu bļodās, grilos. Kā tikt galā ar tomātu spaiņiem, gurķu grēdām, kartupeļu groziem? Protams, vecmāmiņu receptes ir laba lieta. Nav nekā garšīgāka par jaunajiem kartupelīšiem, kas izvārīti ar visu mizu, pārkaisīti ar svaigi sagrieztām dillēm. Ja vēl ir gaileņu mērce vai biezpiens, mēli var norīt. Bet laiki mainās, un gribas atklāt jaunas garšas nianses. Lai palutinātu sevi un savus mīļos, lai pārsteigtu draugus un radus, kuri atbrauks ciemos, šovasar neiztikt bez izdevniecības “Lauku Avīze” izdotās tematiskās avīzes “Dārzeņi 85 receptēs”. Tajā atradīsiet padomus, kā gardi pagatavot dārzeņus, lai kāru muti ēstu pat tie, kuriem dārzeņi negaršojot. Taču vainojami ne jau dārzeņi, bet gan aizspriedumi un stereotipi. Lai šovasar ik diena ir atklājums – kāds sen neēsts dārzenis, kāda interesanta garšviela!
Vai zinājāt, ka baklažāns ir hameleons, jo atkarībā no apstrādes veida un pārējiem produktiem tas maina garšu un smaržu? Vai zinājāt, ka ķirbī vērtīgs ir viss – miza, sēklas, mīkstums, ziedi un pat lapas? Vai zinājāt, ka redīsus var cept? Pietiks kārdināt, tematiskajā avīzē “Dārzeņi 85 receptēs” pirmā ir ķirštomātu pīrāga recepte. Jāķeras klāt! Katru dienu pa vienai receptei, un skat – ziema jau klāt!
Pa saujai ik reizi
Ne jau tikai dārzeņu krāsa un garša ir galvenā vērtība. Tie būtiski ietekmē gremošanas trakta veselību, atgādina uztura speciāliste Inga Pūce. Tajos ir daudz šķiedrvielu, it īpaši rupjo celulozes veidā, kas zarnās veic pamattīrīšanu, savukārt augļos ir vairāk ūdenī šķīstošo šķiedrvielu pektīnvielu veidā, kas, tēlaini izsakoties, mūsu gremošanas traktā veic mitro uzkopšanu. Ja ēdam pareizi, sabalansēti, apēstais tiek labi sagremots, organisms saņem to, kas nepieciešams dzīvības procesu nodrošināšanai.
Uztura speciāliste, izvēloties dārzeņus, iesaka ievērot divus principus – raudzīties, lai tie būtu vietējas izcelsmes, un ievērot sezonalitāti. Vasarā vairāk lietot to, kas aug virs zemes, rudenī – pamatā saknes, ziemā – pārsvarā termiski apstrādātu pārtiku, pavasarī – zaļumus.
Pildīti garie pipari
Smalki sagriež puravu, sarīvē svaigo sieru. Uz pannas apgrauzdē riekstus, pēc tam sasmalcina.
Visas sastāvdaļas samaisa kopā.
Pipariem slīpi nogriež cepurītes, izņem sēklas un iepilda masu.
Liek ietaukotā veidnē un cep iepriekš līdz +180 °C sakarsētā cepeškrāsnī 20 minūtes.