Foto – Valdis Semjonovs

Pīlādzis skaisti zied, bet ogas vēl zaļas nobirst. Kas par vainu? 1

Pagājušajā gadā ēdamais pīlādzis ‘Granatnaja’ skaisti noziedēja, bet zaļās ogas nez kāpēc nobira. ILZE PREIĻU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Pēc Dārzkopības institūta pētnieces Ineses Drudzes teiktā, pīlādžogu nobiršanai varēja būt dažādi iemesli. Iespējams, tās bojāja pīlādžu tīklkode. Tauriņi dēj olas uz negatavām ogām. Kaitēkļu izalotie pīlādži kļūst rūgti, cieti, neēdami un nobirst. Audzējot pīlādžus komerciālos nolūkos, tīklkodi apkaro ar plaša spektra insekticīdiem, smidzinot tos tūlīt pēc noziedēšanas. Diemžēl mazdārzniekiem šie ķīmiskie augu aizsardzības līdzekļi nav pieejami. Pīlādžu tīklkodi var vienīgi mēģināt ierobežot, savācot bojātās ogas un rudenī rušinot koku apdobes, jo kaitēkļi ziemo zemsedzē zem augu atliekām.

Slapjos un vēsos laika apstākļos ražu inficē parastā augļu puve. Tā ir tā pati puve, kas veido mumificējušos augļus ābeļu zaros. Komercaudzētāji pret ogu pūšanu lieto pieskares iedarbības fungicīdus (2. reģistrācijas klases preparāti).

CITI ŠOBRĪD LASA

Pīlādžiem ir sekla sakņu sistēma, un, ja tos audzē zālienā, ko regulāri nopļauj, augļu koki mēdz ciest no sausuma, tiem nobirst ogas. Lai ilgāk saglabātos mitrums, ēdamos pīlādžus ieteicams audzēt mulčētās apdobēs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.