Esi pietiekami labs tēvs. Astoņu bērnu tēva atziņas par attiecībām, kad ģimenē ir zīdainis 0

Astoņu bērnu tēvs, bērnu ārsts Viljams Sirza neraksta perfektajiem tēviem (tādu nav!), bet dod iespēju vīrietim sajusties labam tēvam. Pārliecināts, bet ne pašpārliecināts. Spēcīgs, bet ne cietsirdīgs. Kompetents, bet vienlaikus jūtīgs un uzmanīgs.

Reklāma
Reklāma

Tikai tēviem

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Tēviem varbūt vēl grūtāk nekā mātēm mainīt savu dzīvesveidu. Kā ģimenes balstam viņiem jābūt dubultā atbildīgiem: jāpalīdz rūpēties par bērnu un jārūpējas par bērna māti. Daudziem tēviem nepatīk noņemties ar pavisam maziem bērniem vai rūpēties par nesen dzemdējušu sievieti, jo hormonālās izmaiņas sievietes organismā var padarīt viņu, iespējams, par ne pārāk patīkamu saskarsmes partneri.

Zināšanas par to, kas notiek starp māti un mazuli pirmajās bērna dzīves nedēļās, ļauj mums saprast tēva lomas lielo nozīmi. Pirmajās nedēļās māte jūtas te kā viens vesels ar bērnu, te atsvešināta (var būt pārejas no eiforijas uz neskaidrību un depresīvu noskaņojumu, un atpakaļ). Dažreiz viņa jūtas kā uz viena viļņa ar bērnu, citreiz nepavisam. Māte un bērns daudzas reizes dienā sazinās pēc shēmas “signāls – atbilde”, tā pamazām ļoti labi iepazīstot vienam otru. Par to liecinās sievas izsaucieni: “Beidzot es zinu, ko viņš vēlas” vai „Es viņu saprotu”. Tēvs rada vidi, kas ļauj stiprināt šo saikni starp māti un bērnu. Ir svarīgi, lai tēvs saprastu šo mātes un bērna savienības dabu (viņu tā neapdraud) un veicinātu apstākļus, lai šo savienību saglabātu un stiprinātu.

Uzturi kārtību

CITI ŠOBRĪD LASA

Nekārtība mājā bojā nervus mātei un bērnam. Pirmajā laikā pēc dzemdībām viens nemazgāts šķīvis kaitināja manu Martu, lai gan parasti viņa palika mierīga, redzot pilnu izlietni ar nemazgātiem traukiem. Uzņemies kārtības nodrošināšanas darbus vai noalgo palīgu. Katru dienu jāpatur prātā vārds “kārtība”, jāredz, ko vajadzētu tās labā padarīt un – jārīkojas!

Mācies palīdzēt, pakalpot

Stens, profesionāls tenisists reiz man jautāja, kā viņš varētu palīdzēt sievai rūpēties par jaundzimušo bērnu. Es teicu: “Mācies „pakalpot””. Biežāk padod bērna mātei padzerties. Barojošai mātei ir labi jāēd un daudz jādzer. Pasniedz brokastis gultā. Sieva, protams, naktī modās, bet tu droši vien varēji gulēt. Pastaigājies ar bērnu, lai sieva varētu tikmēr ieiet vannā. Jūties kā kalps un viesmīlis? Tādam tev arī vajadzētu būt.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.