Foto: LETA

Piešķir 14 000 eiro izglītošanai par “neērtām” vēstures tēmām 3

Kultūras ministrija (KM) noslēgusi 14 000 eiro līgumu ar Latvijas Okupācijas muzeju par 6.- 12.klases skolēnu un skolotāju izglītošanu par Latviju Otrā pasaules kara periodā un pretrunīgi vērtētām Latvijas vēstures tēmām, liecina KM publiskotais līgums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Tāpat līgums paredz veidot un attīstīt Okupācijas muzeju kā ilgtermiņa platformu publiskās vēstures aktivitāšu īstenošanai Latvijas jauniešu, tai skaitā mazākumtautību, auditorijai.

Abu līgumā minēto uzdevumu veikšanas laiks noteikts līdz 2018.gada 30.jūnijam, bet galīgo pārskatu par to izpildi muzejam jāiesniedz līdz 31.jūlijam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai izglītotu skolēnus un skolotājus par Latviju Otrā pasaules karā un pretrunīgi vērtētām vēstures tēmām, muzejs apņēmies organizēt ne mazāk kā 80 tematiskās nodarbības un nodrošināt muzeja apmeklējumus ne mazāk kā 500 skolēniem no 20 izglītības iestādēm, veicot ceļa izdevumu apmaksu ne mazāk kā 50% apmērā.

Tāpat līgums paredz, ka Okupācijas muzejs līdz 2018.gada 30.jūnijam veiks ne mazāk kā 20 izbraukuma nodarbības Latvijas reģionu izglītības iestādēs. Plānots, ka muzejs nodrošinās arī ceļojošo izstāžu “Latvija 1939 – 1991: no okupācijas līdz brīvībai” un “Pretējās puses: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā” izvietošanu vismaz 20 izglītības iestādēs un kultūras centros, iesaistot vismaz 100 skolēnus tematiskās nodarbībās. Papildus Okupācijas muzejam jāizstrādā vismaz viena jauna programma integrētām muzeja nodarbībām, kas jānovada ne mazāk kā 50 skolēniem, tai skaitā mazākumtautību audzēkņiem.

Savukārt, lai realizētu muzeja ilgtermiņa platformu publiskās vēstures aktivitāšu īstenošanai Latvijas jauniešu auditorijai, muzejam jāīsteno divi gidu apmācības semināri darbā ar jauniešiem, jāpapildina muzeja ekspozīcija, jāīsteno vismaz viena tālākizglītības kursa programma “Dzīve LPSR” par Otrā pasaules kara sekām Latvijas sabiedrībā un attīstībā, kā arī jāorganizē ar valsts simtgades tematiku saistīts skolēnu pētniecisko darbu konkurss. Tāpat muzejam jāpilnveido sava tīmekļa vietne.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.