Kamaniņu braucēji olimpisko sezonu sāks Norvēģijā 0
“Mums ir visi priekšnosacījumi, lai cerētu atkārtot iepriekšējos panākumus,” Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga olimpiskās sezonas sākumu sagaida piesardzīgi optimistiskā noskaņojumā.
Trīs lietas, labas lietas
Latvijas kamaniņu braucēji no iepriekšējām divām olimpiskajām spēlēm atgriezušies ar medaļām. 2006. gadā Turīnā bronzu izcīnīja Mārtiņš Rubenis, pēc četriem gadiem Vankūverā sudrabu ekipāžā – Andris un Juris Šici. Strenga uzskata, ka mūsējie starp pjedestāla pretendentiem būs arī februārī Sočos: “Izejas pozīcijas nav sliktākas kā līdz šim. Vasarā paveikts lielāks darba apjoms, ceru, ka visi būs spēruši soli uz priekšu un vismaz kādās sacensībās katrs no viņiem var izšaut.”
Pasaules kausa (PK) izcīņas pirmais posms no deviņiem šīs nedēļas nogalē būs Lillehammeres trasē Norvēģijā, bet pēdējo, kas būs arī Eiropas čempionāts, janvāra beigās uzņems Sigulda. Divas nedēļas pirms tam tur notiks Eiropas junioru čempionāts, tādēļ LKSF būs darba pilnas rokas, bet sadarbība ar Siguldas pašvaldību esot laba un viss noritēšot gludi, pārliecināts Strenga.
Plānots, ka piecos PK posmos līdz gadu mijai mūsu komandā startēs Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Artūrs Dārznieks, Elīza Tīruma, Ulla Zirne, kā arī divas ekipāžas – Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš. 18 gadus vecajai Zirnei šī būs pirmā pilnā sezona starp pieaugušajām, bet Saiva Dambīte, kurai šonedēļ 20. dzimšanas diena, atstāta mājās. “PK trešais un ceturtais posms būs Ziemeļamerikā, tostarp Vistleras trasē, kurā Saiva vēl nav braukusi un tādam pārbaudījumam nav gatava. Līdz ar to viņa vairs nav Soču kandidāte, bet ceru, ka Saivai būs motivācija nākamajam olimpiskajam ciklam,” skaidro Strenga.
Dārznieks pārsteidz
Novembra sākumā Sočos bija oficiālā treniņu nedēļa – pēdējā iespēja izdarīt pareizos secinājumus un noķert īstās sajūtas pirms olimpiskajām sacensībām. “Ļoti daudz mēģinājām – mainījām slieces, ragus, aptecētājus, un tagad puslīdz skaidrs, kādu tehniku izmantosim olimpiskajās spēlēs. Laiks bija ļoti silts – ap plus 20, tādēļ rezultāti braucienos atšķīrās pat par sekundi un grūti izdarīt secinājumus, taču izskatījās, ka tendences ir pozitīvas,” tā Strenga. Arī šādos apstākļos, kad ne visi rādīja savus īstos muskuļus, fantastiskus rezultātus sasnieguši vācieši, īpaši tie, kas no Bavārijas gala – Lohs, Vendls un Arlts, Geizenbergere. Tā ka naivi cerēt, ka olimpiskajā sezonā pasaulē pēkšņi mainīsies spēku samēri. Arī latvieši līdz februārim nesēdēs, rokas klēpī salikuši – iesākts darbs ar zinātniekiem, lai realizētu ieceres slieču apstrādē. Grūti gan spriest, vai tas dos kādas dividendes jau Sočos.
Olimpiskajā trasē Latvijas izlases trenerus patīkami pārsteidzis Artūrs Dārznieks. “Nobrauca ļoti labi, un tagad trim vietām olimpiskajā komandā mums ir četri pretendenti,” Strenga norāda, ka izveidojusies pozitīva iekšējā konkurence. Savukārt Gudramovičs un Kalniņš piedzīvojis kritienu, sabojājot kamanas. Kalniņš arī guvis nelielas traumas, kas gan netraucēs sākt sezonu.
Pagājušās sezonas PK kopvērtējumā mūsējie neieņēma augstākās vietas, taču sezonas svarīgākajās sacensībās izdevās startēt labi – Šiciem trešā vieta PK posmā Sočos, latvieši trešie arī pasaules čempionātā stafetē.
Strenga žūrijā
Olimpiskajās spēlēs startēs 37 vīrieši, 27 dāmas un 17 ekipāžas, kvalifikācija – no novembra līdz decembrim. Katras valsts olimpiskajā komandā var būt pa trim vīriem un dāmām, kā arī divas ekipāžas.
Latvijas kamaniņu sportam Sočos būs sava aizmugure – Atis Strenga ievēlēts žūrijas sastāvā, kas vēro, lai sacensības notiktu atbilstoši noteikumiem. Mūsu skeletonisti Soču spēles gaida ar zināmām bažām par krievu negodīgu rīcību. “Katrā valstī ir savas nianses. Spēļu rīkotāji iztērējuši lielu naudu un domā tikai par zeltu. Situāciju gan nevajag dramatizēt, taču vajadzēs būt uzmanīgiem,” tā Atis Strenga.
KALENDĀRS. KAMANIŅU SPORTS
SACENSĪBU SEZONA 2013/2014
Pasaules kausa izcīņa. PK-1: 16. un 17. novembris, Lillehammere (Norvēģija), PK-2: 23. un 24. novembris, Īglsa (Austrija), PK-3: 30. novembris un 1. decembris, Vinterberga (Vācija), PK-4: 6. un 7. decembris, Vistlera (Kanāda), PK-5: 13. un 14. decembris, Pārksitija (ASV), PK-6: 4.un 5. janvāris, Kēnigszē (Vācija), PK-7: 11. un 12. janvāris, Oberhofa (Vācija), PK-8: 18. un 19. janvāris, Altenberga (Vācija), PK-9 un Eiropas čempionāts: 25. un 26. janvāris, Sigulda.
Olimpiskās spēles: no 8. līdz 13. februārim, Soči (Krievija).