Ne tikai rozes un romantika. 5 pieredzē pārbaudītas patiesības par veselīgām attiecībām 0
Lai kādas arī nebūtu kļūdas attiecībās, varu teikt, ka es tās visas esmu pieļāvusi. Ja man sacīja kaut ko nedarīt, es noteikti darīju. Man ne reizi salauza sirdi, ciešanas un drāmas man jau sāka asociēties ar mīlestību. Bet tagad esmu precējusies ar savu sapņu vīrieti, tāpēc varu konsultēt cilvēkus attiecību jomā ar ekspertes zināšanām, apgalvo blogere Anna Boumena.
Un lūk, ko es sapratu par pāriem, kuri ir veselīgās attiecībās:
1. Pagātni nevar izdzēst
Daudzi saka, ka mums ir jāizdzēš pagātne vai jāatstāj tā aiz muguras. Bet tas nav reāli. Mēs nekad neaizmirsīsim un pilnībā “neatlaidīsim” pagātni, un kāpēc gan? Tā ir atvedusi mūs tur, kur esam pašlaik.
Viss, kam mēs esam gājuši cauri, labajam vai sliktajam, sniedz pieredzi, kas mums kaut ko iemācījusi. Cilvēki veselīgās attiecībās pēkšņi neaizmirst savas rētas, viņi tās transformē par kaut ko labu. Viņi mācās cienīt savu pagātni un uzskata to par neatņemamu personiskās evolūcijas daļu.
2. Attiecībās ne vienmēr viss ir 50 pret 50
Dažkārt šis rādītājs ir 80/20, un tas ir normāli. Nenormāli ir tad, ja šāds disbalanss saglabājas pastāvīgi. Mēs visi dzīvē piedzīvojam brīžus, kad nevaram pilnībā nodoties attiecībām.
Taču tā vietā, lai žēlotos, cilvēki veselīgās attiecībās saprot, ka dažkārt vajag dot partnerim vairāk, kamēr viņš ir koncentrējies uz kaut ko citu. Tas var būt darbs vai personiskas problēmas, kas prasa uzmanību.
3. Galvenais – godīgums
Nekādas frāzes no sērijas “Nav tava darīšana, kur es eju un ar ko”. Tās nav veselīgas attiecības. Svarīgi ir apspriest, kur tu tērē naudu, kādus darbus mājās plāno paveikt, kur dodies, kad plāno atgriezties. Un tā nav diktatūra, ielaušanās personiskajā telpā, tā ir cieņa. Veselīgās attiecībās tu joprojām vari būt neatkarīgs.
4. Klusēšana – tas ir nāvējoši attiecībās
Nedrīkst ignorēt savu partneri, kad tu uz viņu dusmojies. Tava klusēšana jūsu attiecībām var būt fatāla. Cilvēki veselīgās attiecībās saprot, ka atslēga uz visu problēmu atrisināšanu, ir saskarsme. Lai arī tas nozīmē, ka tiek paustas ne pārāk patīkamas lietas. Vienkārši komunikācijai ir jābūt taktiskai, runājot par savām jūtām un neapsūdzot vienam otru.
5. Atsevišķi, bet kopā
Cilvēki veselīgās attiecībās saprot, ka tās nav visa viņu dzīve, ka ir vēl daudz kas cits – darbs, aizraušanas, draugi, tuvinieki. Ja kāds pamet visu mīļotā cilvēka labā, šādas attiecības nebūs ilgas. Katram ir jābūt saviem personiskajiem mērķiem un hobijiem. Ir jābūt laikam, ko veltīt tikai sev. Nav nekā pievilcīgāka par vīrieti un sievieti, kuriem ir lieta, kas sniedz dzīves piepildījumu. Vienlaikus nav nekā nepievilcīgāka kā izmisīga pieķeršanās un uzmācība.
Avots: “soulpost.ru”