Pieredze: Māls uz zobu birstes, ola matos šampūna vietā 0
“Man bieži vaicā – kāpēc sarežģīt sev dzīvi, kam to vajag? Mans vīrs Dmitrijs reiz labi pateica: mēs mēģinām mazināt mūsu pēdu nospiedumus uz šīs planētas,” saka Viktorija Karabajeva-Pavlova.
Viss sākās, kad Viktorija gaidīju vidējo bērnu, meitu. Gribēja nopirkt cepumiņus, ieskatījās sastāvā, bet tur dīvainas taukvielas un garš E vielu saraksts. Sāka daudz ko cept pati, cītīgāk pētīja produktu sastāvu.
Sākumā aizrāvās arī ar superfūdiem, pasūtīja internetā spirulīnu, čia sēklas, hlorellu. Tagad vairāk tic idejai par lokālo – zemē, kur cilvēks dzīvo, ir viss, kas nepieciešams viņa veselībai, bioloģiski tas ir piemērotāks. Godži ogas taču var aizvietot ar mūsu pašu upenēm, dzērvenēm vai brūklenēm, makas pulveri – ar rutka vai mārrutka labumiem, bet linsēklas ir pat labākas par čia sēklām.
Pamazām mainījās arī citi ieradumi. Viktorija jau četrus gadus nelieto ne šampūnu, ne ziepes, ne zobu pastu, iztiek ar dabas līdzekļiem. Nepērk arī tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļus. “Daudzi dzenas pēc visādiem dīvaini smaržojošiem līdzekļiem. Tas ir tikai pieņēmums, ka to visu vajag!”
Sākumā viņa izmantoja ekolīdzekļus, kas nesatur detergentus, parabēnus, sintētiskas smaržvielas un citu ķīmiju. Tagad arī tos vairs nelieto, iztiek ar dabas vielām.
“No rīta sejai uzziežu kokosa eļļu, notīru ar rožūdeni. Matus mazgāju, sajaucot olas dzeltenumu ar mālu, dažreiz pievienoju alveju. Iespējams, zilais māls ne katram der, jo sausina, bet man ļoti patīk. Turklāt mati daudz mazāk taukojas nekā šampūna ērā.
Zobus tīru ar zilo mālu, saslapinu zobu birsti un iemērcu pulverī. Agrāk mālu pirku Drogās, tagad tikai “BBFactory Cosmetics” veikaliņā, tur var atrast daudz ko zaļajam dzīvesveidam nepieciešamu.
Ķermeņa kopšanā izmantoju tikai to, kas ēdams: auzu pārslas, medu, kafiju, alveju, citronu, avokado, zaļo tēju, sodu. Reizi nedēļā samaļu auzu pārslas, sajaucu ar kafijas biezumiem un medu, to visu uzziežu ķermenim. Noskrubējos un noskalojos.”
Visu rakstu par šo ģimeni, kā arī viņu izmantotos paņēmienus un neparastas ēdienu receptes, lasiet žurnāla 36,6°C novembra numurā vai tā elektroniskajā versijā!