Pienākusi vasara. Kā izvēlēties velosipēdu? 0
Kad laiks aiz loga tā vien vilina doties dabā, daudzi no mums izvēlas baudīt silto laiku, ripinoties uz velosipēda. Un kādēļ gan ne? Tas ir ne tikai ašāks pārvietošanās līdzeklis, ja salīdzinām ar pastaigu, turklāt, braucot ar “ričuku”, darām labu gan sev, gan dabai. Protams, ka īstā braucamrīka iegāde var būt īsts izaicinājums, ja nezinām, ar ko sākt. Cerams, ka ar šis raksts tev palīdzēs atrast tieši to, ko meklē.
Izproti savas vajadzības!
Pirms steidz uz velosipēdu veikalu vai arī aplūko, kas labs atrodams interneta veikalos, iesakām uz mirkli apsēsties un padomāt, kam divriteni izmantosi. Garām vai īsām distancēm? Vai vēlies greznu “pilsētnieku” elegantiem svētdienas rītu izbraucieniem vai arī izturīgu sporta “zvēru”, kas nepievils pie pirmajiem šķēršļiem? Vai zini, kur uzglabāsi savu divriteni? Šie un citi jautājumu ir tie, par kuriem būtu jāpadomā vispirms.
Drošība pirmajā vietā!
Ja velosipēds tev nepieciešams, lai ikdienā dotos no mājām uz darbu, padomā, kur to pieslēgsi. Vai tavā darba vietā ir pietiekami droša vieta, kur vari atstāt savu rumaku bez uzraudzības?
Tāpat padomā arī par to, vai tev velosipēds būs jānes uz augstāku stāvu. Ja tas nepieciešams, iesakām izvēlēties vieglāku divriteni.
Kurp vedīs tavs ceļš?
Šeit der pārdomāt to, kāds ir ceļa reljefs, kuru visbiežāk mēro. Ja parasti brauc pa līdzenām ielām, pilnībā pietiek ar velosipēdu, kuram ir viens ātrums. Savukārt, ja pa ceļam ir kalni, tilti utt., vari izvēlēties divriteni ar trim vai vairāk pārnesumiem.
Tāpat pievērs uzmanību tam, kā braucamrīks ripo. Tas būs svarīgi, ja plāno doties tālākos braucienos. Labāk ripos divritenis ar gludākām riepām, kurām nav amortizatoru.
Pilsētnieki
Šo divriteņu lielākā priekšrocība ir komforts. Tiem ir lielāki un ērtāki sēdekļi, kā arī augstāka stūre, kas ļauj braukt ar taisnu muguru. Tomēr jāņem vērā, ka ar šiem velosipēdiem ieteicams pārvietoties pa ielām, nevis meža vai lauku ceļiem. Tāpat ar tiem būs grūti attīstīt lielu ātrumu. Taču, ja meklējat sev draugu braukšanai pa Rīgu, labāk izvēlēties šosejas velosipēdu. Ar to būs vieglāk manevrēt un pārvietoties pa asfaltu.
Kalnu velosipēds (MTB) – kam tas der?
Pirmkārt, šo divriteņu riepām parasti ir protektori, tādēļ tā nav piemērotākā izvēle pilsētai. Tāpat jāņem vērā, ka šiem velosipēdiem būs nepieciešama biežāka apkope. Ja vēlies pilnībā izmantot to potenciālu, būs jādodas braucienos pa grants ceļiem un meža takām.
Lai maciņam nesāpētu
Ja sākam no ekonomiskākā gala, tad šeit viennozīmīgi atrodas lietotie velosipēdi. Lētākais variants, kuru varēsi atrast, varētu maksāt aptuveni 100 eiro. Parasti tie ir ar vienu ātrumu un bez papildus ekstrām. Tam seko trīs ātrumu divritenis, kuru cena parasti svārstās ap 150 eiro. Savukārt, sākot no 200 eiro vari tikt pie lietota “ātrumnieka”.
Runājot par jauniem velosipēdiem, to cenas var būt sākot no aptuveni 300 eiro. Šis variants būs piemērots tiem, kuri vēlas ietaupīt. Savukārt, ja meklē ko kvalitatīvāku, tā teikt ilgtermiņa attiecībām, tad rēķinies ar vismaz 450 eiro.
Lietots – vai tiešām labāks?
Tie, kuriem pieredzes bagāža divriteņu jomā ir apjomīgāka nekā vidējam latvietim, zina, ka braucamrīki, kas ražoti līdz 2000.gadam, ir izturīgāki. Īpaši tiek izcelti Holandē ražotie velosipēdi. Tomēr pirms iegādājies lietotu divriteni, rūpīgi to pārbaudi un pārdomā – varbūt tomēr iekrāt vēl mazliet un nopirkt jaunu?
Kur pirkt?
Mūsdienās velosipēdi ir pieejami daudzās tirdzniecības vietās. Pirmais variants, kas parasti visiem ienāk prātā, ir specializētie veikali. Jā, protams, ka šī ir laba izvēle, jo klāsts būs plašs, turklāt arī nepieciešamība gadījumā saņemsit pārdevēja konsultāciju. Taču mēs dzīvojam 21.gadsimtā, kad cilvēki ir aizņemti, un steidzīgajā ikdienas ritmā nereti nespēj atrast laiku, lai dotos uz veikalu un meklētu divriteni.
Tā vietā vari izvēlēties interneta veikalu piedāvātās iespējas. Piemēram, 220.lv saviem klientiem piedāvā ļoti plašu velosipēdu klāstu par pievilcīgām cenām. Apskatīt piedāvājumu vari šeit: Tā ir lieliska izvēle tiem, kuri vēlas ietaupīt laiku un naudu.