RĪgas centrāltirgū

“Nekas nav tik pastāvīgs kā pagaidu risinājums!” Piena paviljons – uz neatgriešanos 33

Ingrīda Mičāne, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Nekas nav tik pastāvīgs kā pagaidu risinājums” – šis Mērfija likums acīmredzot attieksies arī uz Rīgas Centrāltirgus Piena paviljonu.

Atgādināsim, ka šogad aprīlī tajā ar joni sāka tirgot drēbes, apavus un citas lietas, kamēr visus piena produktu pārdevējus draudzīgi pārcēla uz Gastronomijas paviljonu, toreizējai tirgus vadībai norādot uz šī lēmuma īslaicīgumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad izskatās, ka tirgus jaunā vadība negrasās neko mainīt un rūpniecības preces piena paviljonā ir uz palikšanu.

Arguments – visas jaunās rūpniecības preču tirdzniecības vietas aizpildītas, turklāt tiek godīgi maksāta nomas maksa.

“Redzam, ka bijušais Piena paviljons tagad ir procentuāli visvairāk iznomātais no visiem – tajā aizpildīti 98% vietu un pilnībā tiek samaksāta noma. Pārējos paviljonos tas tā nav, tātad pieprasījums pēc rūpniecības precēm ir ļoti liels. Kamēr nav izstrādāts attīstības scenārijs jaunam Rūpniecības preču tirgum, šīs preces paliks Piena paviljonā, tāds arī bija mērķis,” tā “Latvijas Avīzei” norāda Rīgas Centrāltirgus pagaidu valdes priekšsēdētājs Māris Skudra.

Bet vai pēc jaunā Rūpniecības preču tirgus izveidošanas krējuma, sviesta un citu piena produktu tirgotāji tomēr varētu atgriezties vēsturiskajā tirdzniecības vietā? Atbilde ir – nē.

Tā kā minētie tirgotāji šobrīd aizņem tikai 30% Gastronomijas paviljona platības, viņu atgriešanās Piena paviljonā neesot ne ekonomiski, ne arī kā citādi izdevīga.

“Tāds vēsturiskais tirgotāju skaits, kāds bija agrāk, mūsu ekonomiskajos apstākļos vairs nav iespējams, jo samazinās uzņēmumu – ražotāju skaits. Tā ka piena tirgotāji paliks Gastronomijas paviljonā, bet Piena paviljonu nākotnē var transformēt par citu tirdzniecības vietu, jo šīs vietas nav radītas tikai viena veida produktu tirdzniecībai. Tās var pārveidot pēc vajadzības. Šobrīd Piena paviljonu var jau vairāk saukt par Rūpniecības preču paviljonu, nosaukums nav izšķiroši svarīgs,” tā M. Skudra.

Reklāma
Reklāma

Uz iebildi, ka tas būtu svarīgi tirgus tēlam, seko piekrītoša atbilde, bet, tā kā sarūkot ne tikai tirgotāju, bet arī apmeklētāju skaits, paturēt atsevišķu paviljonu tikai piena labumu tirgotājiem vairs neesot izdevīgi.

Jau vēstījām, ka Piena paviljonu uz rekonstrukciju slēdza 2019. gada janvārī, bet atklāja šogad aprīlī.

Apmeklētājiem par pārsteigumu no piena produktiem tur vairs nebija ne miņas, tā vietā paviljonā izvietotas ap 70 rūpniecības preču tirdzniecības vietas, pārceļot šos tirgotājus no nojauktajām būdām Gogoļa ielas laukumā.

Toreizējā Centrāltirgus vadība skaidroja, ka tas ir īslaicīgs risinājums, kamēr rūpniecības preču tirdzniecībai tiks atrasta jauna vieta.

Lai izvietotu rūpniecības preču tirdzniecības vietas Piena paviljonā, tika izlietoti 37 558 eiro. Viena mēneša ienākumi no šo preču tirdzniecības ir aptuveni 20 000 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.