Foto – Scanpix

Piemin Tjaņaņmeņas slaktiņa upurus 0

Honkonga bija vienīgā Ķīnas teritorija, kur 4. jūnijā desmitiem tūkstošu iedzīvotāju piedalījās piemiņas pasākumā, godinot demokrātijas un cilvēktiesību aizstāvjus, kas tika nogalināti Tjaņaņmeņas laukumā Pekinā pirms 24 gadiem. Toreiz, varas iestādēm ar tankiem apspiežot studentu demonstrāciju, gāja bojā desmitiem vai pat simtiem cilvēku. 


Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Arī pēc ceturtdaļgadsimta Ķīnas varas iestādes nav atklājušas slaktiņā bojā gājušo skaitu, uzskatot demonstrāciju ar prasību pēc demokrātijas par “kontrrevolucionāru dumpi”. Laika gaitā šis apzīmējums mainīts uz “politiskiem nemieriem”. Tjaņaņmeņas traģēdijas priekšvakarā varas iestādes bija slēgušas pieeju interneta vietnēm, kur analizēti notikumi 1989. gada 3. un 4. jūnijā. Ķīnas interneta meklēšanas sistēma “Weibo” nedarbojās, ja tika ievadīti vārdi “tā diena”, “īpašā diena”, “slaktiņš” vai “svece”, ziņo vietne “China Digital Times”, kas izvietota Bērklijā, Kalifornijas štatā. Honkongai, kas līdz 1997. gadam bija Britānijas kolonija, ir “īpaša administratīva rajona” statuss ar saviem likumiem, tāpēc tur piemiņas pasākums, godinot 1989. gada jūnijā nogalināto demokrātijas aizstāvju piemiņu, notiek katru gadu. “Kopš nesenās varas maiņas Ķīnā, par valdošās Komunistiskās partijas vadītāju un prezidentu kļūstot Sji Dziņpinam, mēs esam pieredzējuši tikai skrūvju piegriešanu,” intervijā aģentūrai “Bloomberg” paziņojis Honkongas apvienības demokrātisko kustību atbalstam Ķīnā vadītājs Lī Čekjans. Viņaprāt, Ķīna nav spērusi ne soli uz priekšu cilvēktiesību un demokrātijas iedibināšanā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.