“Tik vērienīgu pasākumu kā “Minhauzens”, vajadzētu organizēt tieši galvaspilsētā Rīgā, kur ļoti daudz cilvēku, kuri neizprot medību ideju un pozitīvo pienesumu,” saņemot balvu, teic Māris Liopa.
“Tik vērienīgu pasākumu kā “Minhauzens”, vajadzētu organizēt tieši galvaspilsētā Rīgā, kur ļoti daudz cilvēku, kuri neizprot medību ideju un pozitīvo pienesumu,” saņemot balvu, teic Māris Liopa.
Foto: Indulis Burka

Piekto reizi pasniedz “Diānas balvu” 0

Šīgada festivāla Minhauzens 2019 atklāšanas ceremonijā par ieguldījumu medību saimniecības attīstībā un sniegto atbalstu Latvijas Mednieku asociācijai jau piekto reizi tika pasniegta Diānas balva.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Balvu pasniedza Latvijas Mednieku asociācija. Šogad to saņēma Latvijas Mežu sertifikācijas padomes priekšsēdētājs un meža nozares, tajā skaitā medniecības, aktīvs atbalstītājs Māris Liopa. Māris ir arī ar meža nozari saistītā portāla zemeunvalsts.lv direktors.

“Esmu ļoti priecīgs par novērtējumu! To esmu sajutis daudzas reizes, jo ar mednieku organizācijām strādāju kopā jau daudzus gadus. Īpaši šobrīd ir nepieciešama vienotība, jo mednieku dzīvesveidu sāk uzskatīt par ko nevēlamu. Taču mēs zinām, ka šeit, Latvijā, cilvēki vienmēr ir medījuši un medīs!” stāsta Māris Liopa.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tik vērienīgu pasākumu, kāds ir Minhauzens, vajadzētu noorganizēt tieši galvaspilsētā Rīgā, kur ir ļoti daudz cilvēku, kuri neizprot medību ideju un būtību un medību pozitīvo pienesumu. Tāpat tā būtu iespēja kārtējo reizi parādīt, ka mednieki ir vienoti un ir pārstāvēti visās dzīves jomās, gatavi aizstāvēt savu dzīvesveidu.”

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks: “Vairāku pēdējo gadu laikā Māris ir ieguldījis ļoti lielu darbu meža īpašnieku, zemes īpašnieku un mednieku interešu aizstāvībā. Tas ir nenovērtējams ieguldījums! Ir vajadzīgs kāds, kurš velta tam lielu daļu sava laika un enerģijas un kurš pārzina jomu.

Māris ir mežsaimnieks un mednieks ne tikai pēc izglītības, bet arī pēc pārliecības. Viņš ir ļoti nopietns un spēcīgs oponents zaļo ekstrēmistu fantāzijām un melīgajai informācijai, kas tiek izplatīta publiskajā telpā. Šī brīža situācijā neredzu nevienu citu, kurš būtu ieguldījis tik daudz laika, darba un enerģijas, lai aizstāvētu mednieku un mežsaimnieku intereses!”

Latvijas Mednieku asociācija šo tradīciju iedibināja 2015. gadā. Diānas balvas ieceres autors bija tā laika Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Elmārs Švēde.

Kas ir Diānas balva

Diānas balva ir bronzas medaļa, kuru izgatavojis tēlnieks Edgars Grīnfelds.
• Kopumā izgatavotas desmit medaļas, un pirmā no tām pasniegta Ārijam Ūdrim, kurš ir 1999. gadā aizsāktās tradīcijas ik gadu rīkot mednieku festivālu Minhauzens idejas autors un krusttēvs.
• Otrā Diānas balva pasniegta mežzinātnes institūta Silava vadošajam pētniekam, bioloģijas doktoram Jānim Ozoliņam. Pateicoties viņa pētījumiem, Latvijā varam medīt vilkus.
• Trešā – Pārtikas un veterinārā dienesta Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākajam ekspertam Mārtiņam Seržantam par centieniem ierobežot Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijā, vienlaikus saglabājot medniekiem iespēju medīt mežacūkas.
• Ceturtā – mednieku skolas Taurs vadītājam Kārlim Dadeikam par ieguldījumu jaunās mednieku paaudzes audzināšanā.

Reklāma
Reklāma

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.