Latvijas pasts
Latvijas pasts
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pensiju piegādes izmaksas – atšķirīgas 0

Kaut pastnieks gan abonēto presi, gan pensiju klientam uz mājām atnes vienā reizē, tomēr tie ir atšķirīgi pakalpojumi un samaksa par piegādi tiek iekasēta no katra pakalpojuma, “Latvijas Pasts” skaidro atbildē “LA” lasītājiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

“Latvijas Avīze” 13. septembra numurā lasītāju zvanu slejā Slampes pagasta iedzīvotāja Ausma neizpratnē vaicāja: “Kāpēc “Latvijas Pastam” būtu jāpaaugstina maksa par pensiju piegādi uz mājām? Pastniece taču man un vīram pensiju atved reizē ar presi, kas nozīmē, ka divreiz viņa pie mums nebrauc un liekas izmaksas par degvielu neveidojas. Turklāt algas pastniekiem paaugstinātas nav, kā man norāda pastniece.”

VAS “Latvijas Pasts” sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Anna Sarkane skaidro: “Pakalpojumu par pensiju un pabalstu piegādi klienta dzīvesvietā “Latvijas Pasts” sniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA), kuras noslēgtais līgums ar “Latvijas Pastu” paredz, ka piegādes maksa tiek ieturēta no katras piegādātās vienības. Šo samaksu no katra klienta ietur VSAA, pēc tam norēķinoties ar “Latvijas Pastu”. Savukārt preses piegāde ir atšķirīgs pakalpojums, kuru “Latvijas Pasts” iedzīvotājiem nodrošina kā šā brīža universālā pasta pakalpojuma sniedzējs, līdz ar to šie ir atsevišķi pakalpojumi un to piegādes izmaksas un to veidošanās struktūra ir atšķirīga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pensiju piegādes izmaksas veido ne tikai pastnieka darbs, bet arī virkne citu komponentu, piemēram, inkasācijas un skaidras naudas apstrādes pakalpojumi, kurus “Latvijas Pasts” saņem kā ārpakalpojumu no citiem komersantiem un kuru cenas pēdējos gados, ņemot vērā skaidras naudas aprites samazināšanos, ievērojami kāpušas un 2020. gadā būs jau par 45% augstākas nekā 2019. gadā.

Komentēt konkrēta darbinieka atalgojumu diemžēl nevaram, taču varam apliecināt, ka “Latvijas Pasts” kopš 2018. gada vidēji par 15,5% atalgojumu palielinājis visiem tiem pastniekiem, kuru slodzes kopš pērnā gada nav tikušas samazinātas. Arī turpmāk “Latvijas Pasts” atbilstoši darba apjomam plāno pakāpeniski celt pastnieku vidējo darba samaksu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.