“Piedzīvojam kārtējo vēsturiski karsto vasaru!” Toms Bricis atgriezies no atvaļinājuma ar jaunāko laika prognozi 21
“Piedzīvojam kārtējo vēsturiski karsto vasaru! Cik ilgi turpināsies karstums un kas to izraisījis? Kādas būs sekas tik karstai vasarai,” to savā videoblogā vietnē “Facebook” skaidro Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis.
“Tā sanāk, ka mēs dzīvojam tādā laikmetā, kad karstuma periodi, karstuma viļņi, vasaras mēneši ir karstākie zināmajā vēsturē. Un arī tagad mēs piedzīvojam vēsturisku vasaru,” sacīja Bricis.
Viņš atzīmēja, ka karstākās vasaras mēs piedzīvojam tieši pēdējo padsmit gadu laikā.
Kā norādīja Bricis, mums priekšā vēl ir ekstrēmi karsta nedēļa, piebilstot, ka atlikušajā jūlijā gaisa temperatūra būšot nedaudz virs klimatiskās normas. Vismaz tā liecinot ilgtermiņa prognozes, uz kurām gan, pēc Briča ieskatiem, pilnībā paļauties nevarot.
Ņemot vērā tendenci vidējai gaisa temperatūrai pieaugt, Bricis teica, ka tas var atstāt negatīvas sekas uz darba spējām, veselību.
“Daudzus darbus tiešām nevar jēdzīgi paveikt, jo mēs neesam pieraduši kā dienvidnieki, ka vasaras pēcpusdienās dodas atpūsties, pagulēt un lielākos darbus dara agri no rītiem un vakaros. Mēs vienkārši neesam tā pieraduši,” skaidroja Bricis.
Atbildot uz jautājumu, kas varētu būt izraisījis šo karstumu, Bricis norādīja, ka meteorologi to sauc par Skandināvijas bloķējošo anticiklonu. Tas neļauj ieplūst pie mums vēsām gaisa masām.
Tiesa, tas, visticamāk, nav vienīgais faktors, kas ietekmē to, ka pie mums ir tik ilgi noturīgs karstums. “Kādeļ tas šeit tā turās, tomēr līdz galam nav skaidrs,” atzīst Bricis.
Attiecībā uz laiku nākamnedēļ Bricis atgādināja, ka mums priekšā ir ekstrēmi karsta darba nedēļa. Proti, gaisa temperatūra pēcpusdienās būšot ap 30 grādiem. Karstākais laiks būšot no trešdienas līdz piektdienai, kad gaisa temperatūra varētu sasniegt pat +35 grādu atzīmi.
Bet nedēļas nogalē gaisa temperatūra pazemināšoties, un tas ļaus mums justies krietni vien komfortablāk.
Būs arī negaisi, iespējama arī kāda vētra, taču šīs dabas parādības būšot lokālas.
Video: