Piecu stundu likums jeb kā kļūt veiksmīgam un bagātam 0
Grūtības sava laika veiksmīgā pārvaldīšanā izjūt vairākums cilvēku. Daudzi nevar atrast pat neilgu brīdi lasīšanai un savu prasmju attīstīšanai. Citi nevar iekļaut savā grafikā jaunu darbības sfēru izpēti, lai attīstītu savu uzņēmējdarbību. Veiksmīgi un bagāti cilvēki ir pārliecināti, ka pareiza savas laika sadalīšana nodrošina veiksmi karjerā un personiskajā attīstībā.
Pastāv piecu stundu noteikums, kas pamatojas uz piecu stundu piešķiršanu nedēļā pašattīstībai un pilnveidošanai, pabūšanai vienatnē un iedvesmas gūšanai, gūtās pieredzes analīzei. Tātad, aplūkosim kādas tad ir piecu stundu noteikuma īpatnības un kā ar šā likuma palīdzību kļūt veiksmīgam un bagātam.
Piecu stundu noteikums: īpatnības un kā pareizi sadalīt savu laiku
Piecu stundu noteikums ir ieguvis reputāciju kā vesela apmācības un pašpilnveidošanās sistēma, ko izmanto daudzi veiksmīgi cilvēki.
Darba laiks tiek atvēlēts, lai veiktu nepieciešamos uzdevumus, kuros reti ietilpst savu prasmju un redzesloka attīstība. Tāpēc šodien, informācijas buma ērā, ir tik grūti atlicināt laiku attīstošas grāmatas palasīšanai vai interesanta semināra apmeklēšanai. Taču kā kļūt veiksmīgam, ja cilvēks neattīsta savu darbības jomu un neattīstās pats?
Lai pareizi organizētu savu dienu un darba nedēļu, sadali darba dienas daļās. Galvenā daļa – tas ir darba laiks, ko nevajag dalīt. Viens variants, lai izbrīvētu stundu dienā, ir agrāk celties un vienu stundu veltīt lasīšanai vai eksperimentiem, lai klausītos audiogrāmatu vai nodarbotos ar hobiju. Cits laika izbrīvēšanas variants ir laiks vakarā. Tā vietā lai skatītos televizoru, izpēti kaut ko nezināmu, bet vannošanās laikā klausies audioierakstus.
Kā gūt panākumus dzīvē? Aplūkosim 18.gadsimta rakstnieka, izgudrotāja, zinātnieka un politiķa Bendžamina Franklina piemēru – viņš atvēlēja vienu stundu (kā minimums) dienā pašattīstībai, citu darbības sfēru izpētei, lasīšanai un saskarsmei.
Kāpēc vieni gūst panākumus, bet citi nē? Lieta tāda, ka veiksmīgu cilvēku redzesloks ir daudz lielāks, nekā parastiem ļaudīm. Tas nozīmē – jo ātrāk tu sāksi iziet ārpus savas sfēras robežām, jo straujāk tu varēsi sevi realizēt un kļūt par veiksmīgu un, kas nav mazsvarīgi, turīgu cilvēku.
Kā kļūt veiksmīgam un bagātam: kam tērēt savu laiku
Noskaidrojām, ka savu mērķu sasniegšanai nepieciešams iziet no komforta zonas un atvēlēt piecas stundas nedēļā, lai paaugstinātu produktivitāti un attīstītu savas spējas. Bet kam tieši veltīt šīs piecas – lūk, ko ir grūti izlemt daudziem.
Vispirms nepieciešams izlemt, kādā virzienā doties, kādā jomā tu vari būt noderīgs un attīstīties, izejot no tā. Lai gūtu panākumus, vajag skaidri saprast, ko tu vari dot pasaulei un paveikt cilvēku labā, ko citi nav spējuši.
Tas nozīmē, ka pirmkārt vajag atrast savu nišu. Brīvu jomu, kurā tu varēsi īstenot savas idejas un atklāt potenciālu.
1.variants. Zinātkāre – tā ir iespēja kļūt par savas jomas speciālistu
Piekritīsi, ka ierobežotās zināšanas un prasmes neļauj sasniegt virsotnes. Veiksmīgi cilvēki vienmēr apgūst kaut ko jaunu, viņi ir zinātkāri un mērķtiecīgi savā zinātkārē. Ja tu domā, ka jau par 200 procentiem esi iepazinies ar savu sfēru, tā nav taisnība – meklē jaunus saskarsmes punktus ar citām sfērām.
Apmeklē seminārus un meistarklases, treniņus un sapulces, uzzini, kādi jauninājumi parādījušies, kas interesants noticis tavas darbības sfērā. Izrādi zinātkāri par katru sīkumu. Tikai viena stunda nedēļā ļaus tev paplašināt redzesloku un attīstīt prasmes.
2.variants. Viena stunda iedvesmai
Pagājušajā gadsimtā ļoti populāras bija kafejnīcas un restorāni, kurus cilvēki apmeklēja nevis vienkārši atpūsties, bet, lai komunicētu, ieturētu pauzi, pārslēgtu uzmanību. Tieši šajos brīžos, kad smadzenes šķiet ir atslābinājušās un pārslēgušās, tu atrodi atbildi uz jautājumu, kas tev tik ilgi nebija devis mieru.
Aizej uz kafejnīcu, satiecies ar draugiem, pastaigājies pa parku, vienkārši pasēdi uz soliņa un pavēro dabu. Tas ļaus atvilkt elpu un apziņā noliks visu savās vietās. Bet – ja tu esi iegājis stagnācijas fāzē, izjūti iedvesmas trūkumu, pastaiga, kafejnīcas vai teātra apmeklējums palīdzēs gūt apskaidrību. Tikai viena stunda atpūtas ārpusdarba zonā ļaus ar atgriezties pie radošā procesa ar jauniem spēkiem un idejām..
3.variants. Eksperimentē un uzkrāj pieredzi
Lai paaugstinātu produktivitāti, neapstājies tikai pie pasīvas mācīšanās. Liela nozīme ir praksei. Eksperimentē, mēģini īstenot to, ko esi nodomājis. Ar katru jaunu eksperimentu tava pieredze “apaugs” ar jaunām un jaunām prasmēm.
Var šķist, ka mūsdienās nav sfēras, kurās būtu neizpētīti dati. Tavs jaunais un svaigais skats un eksperimenti var novest pie negaidītiem secinājumiem, kas nesīs panākumus.
4.variants. Mācīšanās – tiešs ceļš uz panākumiem
Ierastais gājiens uz darbu, pienākumi, kurus tu jau zini kā savus piecus pirkstus – šāda sekošana “pieradumam” neļauj attīstīties tavām spējām. Piecu brīvu stundu likums ļauj iziet ārpus savu iespēju rāmjiem un noteikt gatavību uzņemt jaunu informāciju. Jaunas zināšanas atvērs durvis uz pārmaiņām dzīvē.
5.variants. Vairāk lasi, un no idejām nevarēsi atkauties
Visi veiksmīgie un bagātie pasaules cilvēki pastāvīgi lasa. Nevis vienkārši romānus, bet attīstošas grāmatas, tos izdevumus, kuri kaut ko māca. Tēmas var būt psiholoģija, mārketings, savu spēju attīstīšana vai savas darbības sfēras dziļāka izpēte. Vienu stundu nedēļā velti lasīšanai, bet jaunas idejas parādīsies vienmēr, neatkarīgi no tā, vai tu gaidi apgaismību vai nē.
Panākumi bez apzinātas lasīšanas, zinātkāres un pilnīgas izpratnes nav iespējami. Panākumu psiholoģija ir šāda: lai kļūtu veiksmīgs, nepieciešams vispirms kaut ko atdot – savu laiku, zināšanas, prasmes, idejas. Un – jo vairāk tu atdod, jo vairāk saņem pretī.
Avots: “mirror-venus.ru”