Pieci vingrinājumi sāpošām plaukstu locītavām 0
Ja pēc darba dienas pie datora plaukstu locītavas smeldz, ir pietūkušas un stīvas, pareizie vingrinājumi var tām palīdzēt, gan mazinot sāpes, gan padarot izturīgākas.
Terapeiti parasti pacientiem iesaka vingrinājumus, lai padarītu locītavas kustīgākas vai pastieptu muskuļus. Tāpat šādi vingrinājumi ir ļoti ieteicami osteoartrīta slimniekiem, kas cieš no tā saucamā “tenisa” vai “golfera” elkoņa – tomēr ne brīžos, kad locītava ir iekaisusi vai ļoti sāpīga. Citi vingrinājumi nostiprina muskuļus ap locītavu, padarot to spēcīgāku un izturīgāku. Tas palīdzēs arī iekaisušu cīpslu vai nesāpīgas artrīta formas ārstēšanā. Tāpat šie vingrinājumi noderēs pacientiem, kas atlabst pēc operācijas vai traumas.
Tomēr, ja locītavas sāp bieži, ilgstoši un ir ļoti vājas, vērts apmeklēt ārstu un konsultēties par iespējamām terapijas metodēm. Tāpat locītavu vingrinājumi var būt efektīvāki, ja uz tām uzlīmēti, piemēram, kinētiskie teipi, kas vienlaikus palīdz tās nostiprināt un pastiprina vingrinājumu ietekmi. Arī par teipu līmēšanu un nepieciešamību konsultējieties ar fizioterapeitu vai ķirurgu.
Visi minētie vingrinājumi jāizpilda lēni un pārdomāti, izvairoties no jaunām traumām. Ja tos ir grūti izpildīt, nepārpūlies, bet apstājies un konsultējies ar ārstu.
Noturi roku katrā no pozīcijām 5 – 10 sekundes. Izpildi katru vingrinājumu 10 reizes trīs reizes dienā.
Plaukstas locītavas sasprindzināšana un atslābināšana
- Uzliec apakšdelmu uz galda tā, lai plauksta karātos pāri tā malai. Uz malas vari uzlikt sarullētu dvieli.
- Cel plaukstu uz augšu līdz pozīcijai, kad jūti, ka saites ir izstieptas.
- Tad atkal nolaid plaukstu sākuma pozīcijā
- Šo pašu vingrinājumu izpildi arī “spoguļskatā” – ar plaukstu uz augšu, paceļot to un nolaižot.
Plaukstas locītavas apļošana/pagriešana
- Sēdi vai stāvi ar elkonī 90 grādu leņķī saliektu roku, plaukstu vērstu uz augšu.
- Pagriez plaukstu uz leju, kustinot tikai plaukstas locītavu.
- Tad atkal novieto to sākuma stadijā.