Pieci padomi, lai telefona pazušana nekļūtu par katastrofu 0
Tie, kuri piedzīvojuši nepatīkamo situāciju ar telefona pazušanu vai zādzību, noteikti ieguvuši vērtīgu atziņu par to, cik svarīga ir personīgo datu aizsardzība. Informācijas nokļūšana nepareizajās rokās var radīt ne vien iekšēju trauksmi, bet arī finansiālus zaudējumus, tāpēc Samsung Electronics Baltics produktu eksperts Dāvis Kurēns sniedz piecus padomus, ko katrs var veikt priekšlaikus savu datu aizsardzībai.
1. Bloķē sava telefona ekrānu
Tāpat kā izejot no mājas vai izkāpjot no auto mēs to vienmēr aizslēdzam, arī telefonā pirmais drošības priekšnosacījums ir ekrāna bloķēšanas funkcijas aktivizēšana. Līdzās jau ierastajai parolei, figūrai, PIN kodam un pirkstu nospiedumu skenerim, nu tiek piedāvāti vēl drošāki risinājumi telefona bloķēšanai. Jaunajos viedtālruņos iebūvētas arī tādas biometriskās autentificēšanas iespējas kā sejas atpazīšana un acs varavīksnenes skeneris.
2. Parūpējies par saziņas iespējām
“Lai telefona pazušanas gadījumā tā atradējam nebūtu jālauza galva par to, kā sazināties ar tā īpašnieku, viedtālruņa uzstādījumi ļauj uz bloķēta ekrāna saglabāt ziņojumu ar īpašnieka vārdu vai par to, kam zvanīt vai rakstīt ierīces atrašanas gadījumā,” stāsta produktu eksperts Dāvis Kurēns. Šī pavisam vienkāršā, bet mazāk zināmā un izmantotā funkcija var būtiski atvieglot gan atradēja rūpes, gan ierīces īpašnieka uztraukumus.
3. Dublē savus datus
Telefons jau sen vairs nav tikai saziņas ierīce – tas glabā gan darba informāciju, gan privātas bildes no dzimšanas dienas svinībām vai ceļojuma. Tāpēc, lai līdz ar telefona pazušanu, nebūtu jāviļas par zaudētajiem iemūžinātajiem mirkļiem vai jāuztraucas par svarīgas biznesa informācijas iespējamu pazušanu, atliek savā telefonā iestatīt saglabātās informācijas automātisku dublēšanu mākonī, piemēram, Samsung Cloud, Google Drive vai citviet. To izdarot, arī rūpes par līdz ar telefonu pazudušajiem kalendāra ierakstiem un kontaktu sarakstu būs liekas.
4. Nodrošini dubultaizsardzību privātajai informācijai
Ja telefonā glabā datus, ko paredzēts skatīt tikai divām acīm, visdrošāk izmantot jaunajos viedtālruņos pieejamo Secure Folder jeb drošo mapi. Tajā var nošķirt darba un privātos failus, kā arī glabāt īpaši sensitīvu informāciju, kurai piekļūt varēs vien ar paroli. “Ja svešiniekam būs izdevies iekļūt telefonā, tad šajā drošajā mapē saglabātais saturs viņam paliks nepieejams,” paskaidro D. Kurēns.
5. Lejuplādē aplikāciju telefona atrašanai
“Kamēr vienā reizē gadās pazaudēt lietussargu vai aizmirst cimdus, nākamajā tas var būt arī telefons,” saka Samsung produktu eksperts un tādēļ aicina telefonā lejuplādēt lietotni Find My Mobile. Ja telefonu gadījies pazaudēt telpā, to varēs ātri atrast, jo no datora uz šo aplikāciju savā telefonā būs iespēja nosūtīt uzdevumu sākt atskaņot skaļu signālu. Savukārt, ja šķiet, ka telefons vairs nav tuvumā, tad caur datoru būs iespēja redzēt tā atrašanās vietu – turklāt arī tad, ja GPS būs izslēgts. Tāpat ar šīs lietotnes palīdzību vari attālināti iegūt telefonā saglabāto informāciju, izdzēst to no ierīces, nobloķēt ekrānu vai veikt citas darbības.