Foto – Shutterstock

Piecas ķīniešu receptes pret pavasara nogurumu 1

Saskaņā ar ķīniešu tradīcijām gadā ir piecas sezonas, no kurām piektā ir “spēcīgā vēja periods” aprīlī un maijā. “Spēcīgā vēja periods”, viņuprāt, ir smaga fiziska un garīga noguruma iemesls. Slimības šajā gadalaikā bieži varot salīdzināt ar vēju – tās ir tikpat pēkšņas un neparedzamas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Ķīniešu tradicionālajā medicīnā ir īpašas receptes “spēcīgā vēja periodam” vai, citiem vārdiem sakot, pret pavasara nogurumu.

Ēdiet daudz medus

Medus ir lielisks enerģijas avots, tajā ir fermenti un minerālvielas (kālijs, kalcijs, nātrijs, magnijs), kā arī visi B grupas vitamīni – labākais palīgs pret nogurumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Medus sniedz vairāk enerģijas nekā olas, banāni un pat daži gaļas veidi. Jo īpaši tonizējošs aknām ir rozmarīna ziedu medus.

Dzeriet novārījumus aknu veselībai

Aknas ir galvenais orgāns, kuru ķīniešu medicīna saista ar pavasari. Aknas ietekmē asinsriti un sadala dzīvības enerģiju organismā.

Ja aknu darbība ir traucēta, palēninās arī asinsrite un rada problēmas ar gremošanu – rodas meteorisms, kuņģa spazmas.

Tāpat iespējamas migrēnas, menstruālā cikla traucējumi sievietēm un emocionāls diskomforts.

Iespējama nemiera, tukšuma sajūta, stress. Īsāk sakot – pavasara nogurums.

Ķīniešu ārsti iesaka aprīlī un maijā stiprināt aknas ar dažādiem novārījumiem. Vislabāk tos gatavot no dadža un rozmarīna, kas veicina atbrīvošanos no žults un toksīnu pārstrādi. Efektīva ir arī melnā rutka sula.

Ēdiet pilnvērtīgi un pareizi

Pārejas laikā no ziemas uz vasaras ēšanas režīmu jāievēro pārejas laiks – agrie pavasara dārzeņi un augļi, kuros ir daudz vitamīnu un mikroelementu.

Aizmirstiet par šokolādi, alkoholu un trekniem ēdieniem.

Izvairieties no skābiem produktiem, piemēram, skābenēm, citrona un etiķa. Īpaša uzmanība pievēršama dārzeņiem, kas uzlabo aknu darbību: rutkiem, kāpostiem, artišokiem.

Acu un galvas masāža

Kad aknas nedarbojas pilnvērtīgi, pastiprinās acu nogurums. Ķīniešu padoms: spēcīgi rīvējiet rokas vienu pret otru, kamēr sajutīsiet, kā tajās parādās enerģija (siltums).

Reklāma
Reklāma

Ar rokām un pirkstiem maigi pārvelciet no plakstiņiem līdz deguna pamatnei un deniņu virzienā, bet pēc tam uzmanīgi pamasējiet acs ābolu.

Galvas masāža palīdz ātri novērst nogurumu, jo tur koncentrēti daudzi receptori un nervu gali.

Masāžu nedrīkst veikt tūlīt pēc ēšanas. Pēc vieglas maltītes labāk pagaidīt pusstundu, bet pēc bagātīgas ēdienreizes – vismaz stundu.

Jāaktivizē vielmaiņa

Dažas radikālas organisma attīrīšanas metodes var izraisīt vājuma sajūtu un nepieciešamību aktivizēt vielmaiņu.

Ķīnieši iesaka 20 dienas ilgu urīndzenošu tēju kursu (rozmarīns, melnais rutks, timiāns). Bet pirms šāda kursa gan nepieciešams konsultēties ar ārstu, jo ne visiem cilvēkiem šādi diurētiķi ir piemēroti. Tāpat papildus jālieto dzelzs preparāti un B grupas vitamīni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.