Piecas idejas omulīgiem Ziemsvētkiem – no mājās atrodamām lietām 0
Svētki jau pie durvīm, bet arī ar dažām dienām pietiks, lai izveidotu interesantus rotājumus un dekorus savam mājoklim no lietām, kas katrā saimniecībā pa rokai.
Čiekuru topiārijs
Par topiārijiem sauc dažādu figūru vai dzīvnieku formā veidotus kokus. Pēdējā laikā Eiropas floristikā tas kļuvis ļoti iecienīts dekors mājoklim, ko mēdz dēvēt arī par naudas vai mīlestības koku. Ja mājokļa saimniece ir rokdarbniece ar pieredzi, izveidot šādu dekoru nebūs grūti. Būs vajadzīga koka nūja vai zars, dekoratīvs pods ar zemi vai tepi, kurā koku nostiprināt, putu polistirola bumba un karstā līme. Un, protams, čiekuri un citi dekori – pērlītes, spīdumi, nelieli eglīšu rotājumi – pēc izvēles. Izveidoto koku var greznot arī ar spuldzīšu virtenēm un veidot kā alternatīvu tradicionālajai eglītei.
No čiekuriem var izveidot vēl daudz dažādu, interesantu dekoru Ziemassvētkiem – eglīšu rotājumus, svečturīšus, vainagus utt.
Eglīšu rotājumi no vecām spuldzēm
Ja vecie rotājumi apnikuši, jaunus var iegūt, neejot uz veikalu, bet izmantojot savu laiku nokalpojušas spuldzes. Tās apsmērē ar līmi, apsmidzina ar spīdumiem vai arī vienkārši nopūš ar zelta vai sudraba aerosola krāsu. Kad kupols nožuvis, patronas galā ar karsto līmi pielīmē pieskaņotu lentīti vai diegu. Pēc izvēles var dekorēt arī ar pērlītēm vai pogām, ko pielīmē ar karsto līmi.
Viltus kamīns
Veroties Ziemassvētku atklātnēs, nākas secināt, ka kamīns ir viens no Ziemassvētku omulības simboliem. Tas nekas, ja dzīvojat mājoklī, kurā nav dūmvada un nav iespējas ierīkot kamīnu. Ziemassvētkos brīnumi notiek! Vajadzēs tikai kartona kastes, līmi, krāsu, skavotāju, lamināta vai parketa dēlīša atlikumu un dažādas svētku dekorācijas, lai Ziemassvētku vakaru varētu pavadīt pie kamīna (vienīgi sveces no šāda kamīna labāk turēt pa gabalu). No kartona kastēm izveido vajadzīgo kamīna karkasu, sastiprina ar skavotāju, salīmē, ļauj kārtīgi izžūt un sacietēt. Pēc tam konstrukciju nokrāso atbilstoši iecerētajam kamīna izskatam, var izmantot arī trafaretus. Nostiprina pie sienas un virspusē kā noslēgumu veido dzegu no dēlīša. Bet slinkākie bez šīm pūlēm var vispār iztikt un vienkārši viesistabas TV ekrānā iestatīt omulīgi liesmojoša kamīna attēlu.
Luminiscējošie trauki
Krēslā noslēpumaini mirguļojoši priekšmeti izbrīna un iepriecina ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos. Turklāt luminiscējošus dekorus mājoklim iespējams izveidot savām rokām. Šādam nolūkam nepieciešami stikla trauki, piemēram, parastas burkas vai pudeles (vāzes vai trauki ar interesantu formu efektu tikai pastiprinās), mazliet ūdens, otiņa un luminiscējošā krāsa (var iegādāties rokdarbu veikalos vai internetā). Krāsu nedaudz atšķaida ar ūdeni un ar otiņu uzklāj uz sausas un tīras stikla trauka virsmas. Var veidot zīmējumus, ornamentus, ainavas utt. Slinkākie var arī neko nezīmēt uz stikla virsmas, bet, krāsas šķīdumu vienkārši ielejot burkā un to izskalojot, pēc tam krāsu izlej un burku izžāvē. Kad stikls nožuvis, trauks dienas gaismā izskatīsies kā pavisam parasts trauks, bet, tiklīdz iestāsies krēsla, krāsa, uzlādējusies no dienas gaismas vai mākslīgā apgaismojuma, sāks spīdēt.
Interesantus dekorus var izveidot arī no parastām stikla pudelēm, nokrāsojot ar spīdīgu krāsu, aptinot ar krāsainiem diegiem, auklām, mežģīnēm un papildinot ar svecēm, dekoratīviem augiem u. tml.
Ātri, vienkārši un sirsnīgi
Jaukus un gaumīgus dekorus mājokļa pagalmam iespējams pagatavot no tā, kas saimniecībā pa rokai. Piemēram, no egļu vai priežu zariem, eglīšu mantiņām un lampiņu virtenēm, malkas un koka bluķīšiem. Turklāt, tā būs interesanta nodarbe un labi pavadīts laiks kopā ar bērniem.