Pārmērīga paškritika 0

Pārspīlēta savas vainas sajūta sagrauj organisma imūnsistēmu. Pārmērīga paškritika cilvēkus var padarīt trakus. Viņi sāk biežāk slimot, ņemot to kā nopelnītu sodu un pārstājot cīnīties par savu veselību. Pēc amerikāņu pētnieku datiem, tāda uzvedība var novest ne tikai pie ilgstošas saslimšanas, bet arī pie kāda audzēja rašanās.

Reklāma
Reklāma

Sevis žēlošana

Kokteilis
Smaržas, kuras tiek uzskatītas par bezgaumīgām. 5 aromāti, kurus veiksmīgas sievietes nekad neizvēlas
“Svešzemju vīrieši nāk ar ļoti atšķirīgu DNS komplektu.” Psihoterapeits Konstantinovs soctīklā spriež, kāpēc Latvijas sievietes steidz glābt bēgļus uz robežas 198
TESTS. Vai varat pareizi uzrakstīt šos 20 vārdus? 90% testā izgāžas
Lasīt citas ziņas

Sajūta, kad cilvēks ir ievainots – liek viņam bieži vien sevi “priecēt” ar liekiem tortes gabaliņiem un ar taukainām sviestmaizēm naktīs… Tajā pašā laikā, pārmērīgais sevis līdzjūtīguma fons organismā rada hormonālo nestabilitāti: palielinās acetilholīna un insulīna pieaugums. Tādēļ cilvēkam aug apetīte – tas pastāvīgi ir izsalcis. Taču viss, ko viņš apēd, organismā ātri pārvēršas taukos. Sevis žēlošanas dēļ var saslimt ar aptaukošanos, aknu un kuņģa slimībām.

Skopums

Pēc zinātnieku domām, skopi cilvēki visbiežāk saslimst ar kuņģa-zarnu trakta slimībām. Tāpat ir iespējamība saslimt ar anoreksiju un bulīmiju. Turklāt skopi cilvēki ne reti cieš no aizcietējumiem. Saskaņā ar psihomatiku – tajā slēpjas viņu nevēlēšanās zaudēt to, kas bija uzkrāts pārmērīgi strādājot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču zinātnieki un ārsti uzskata, ka emocijas cilvēkam ir tikpat svarīgas kā pārtika un gaiss. Vienkārši vajag mācēt kontrolēt sevi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.