Andris Piebalgs
Andris Piebalgs
Foto – Evija Trifanova/LETA

Piebalgs vairs nekandidēs uz “Vienotības” vadītāja amatu 14

Politiķis Andris Piebalgs rudenī gaidāmajā “Vienotības” kongresā vairs nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Piebalgs aģentūrai LETA apliecināja, ka pieņēmis šādu lēmumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
VIDEO. “Spļāviens latviešu dvēselēs!” Cilvēkus pamatīgi satracina “Spēlmaņu nakts” priekšnesums
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

Viņš pēc partijas valdes sēdes, kas ilga teju piecas stundas, žurnālistiem pastāstīja, ka tika analizēta situācija partijā. Tuvākajā laikā tiks sasaukts partijas kongress, kas sākotnēji bija iecerēts rudenī.

Partijas biedri un atbalstītāji sagaida radikālas pārmaiņas, akcentēja Piebalgs, piebilstot, ka tas nozīmē arī nepieciešamību pēc jaunas vadības. Politiķis atzina, ka viņa piedāvājums neparedzēja radikālas izmaiņas, bet gan bija partijas konsolidācijas plāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piebalgs nekandidēs arī uz partijas valdi, tomēr turpinās darboties “Vienotībā”. Viņš arī būtu gatavs startēt vēlēšanās, ja partijas biedri aicinās viņu to darīt. Politiķis atzina, ka partijā ir iekšēja spriedze, tomēr būtiskākais ir atgūt vēlētāju uzticību. Lēmumu vairs nekandidēt uz partijas vadītāja amatu Piebalgs pieņēma pats, un biedri viņu neesot mudinājuši uz šo soli.

Piebalgs par partijas vadītāju tika ievēlēts pērn 4.jūnijā politiskā spēka ārkārtas kongresā. Viņš partijas vadīšanu pārņēma no Solvita Āboltiņas. Toreiz uz partijas priekšsēdētāja amatu bija divi kandidāti – Piebalgs un Edvards Smiltēns, kurš vēlāk kļuva par “Vienotības” vadītāja vietnieku.

E. Smiltēns būtu gatavs kandidēt uz partijas vadītāja amatu nākamajā kongresā.

Smiltēns šodien pēc partijas valdes sēdes sacīja, ka neatkāpjas ne no viena vārda, ko teicis pirms gada – “Vienotībai” jāiegūst cita jauda, dinamika un jauna enerģija. “Vienotībai” ir jābūt uz Latvijas politiskās skatuves, un to pierādīja arī notikumi saistībā ar “oligarhu sarunām”, uzskata Smiltēns.

Viņš skaidroja, ka “oligarhu sarunās” tika iekļauts noteiktā virziena Latvijas attīstības plāns, ceļa karte, par ko vienojās Jānis Urbanovičs (S), Aivars Lembergs, Ainārs Šlesers un, iespējams, Andris Šķēle.

“Es kategoriski noraidu šī plāna virzību,” uzsvēra Smiltēns, piebilstot, ka viens no šī plāna punktiem paredzēja arī likvidēt “Vienotību”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.