Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto; LETA/Evija Trifanova

Pieaugušie joprojām nepievērš pienācīgu uzmanību bērnu drošībai ceļu satiksmē 0

Šogad ceļu satiksmes negadījumos cietuši 178 bērni, bet bojā gājuši divi, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Savukārt 2018.gadā kopumā ceļu satiksmes negadījumos cietuši 236, bet bojā gājuši četri pasažieri vecumā līdz 12 gadiem.

Statistika gadu no gada ir līdzīga, kas liek secināt, ka pieaugušie joprojām nepievērš pienācīgu uzmanību bērnu drošībai, uzsver likumsargi.
CITI ŠOBRĪD LASA

Policija novērojusi, ka daudziem autovadītājiem drošības jostu lietošana nešķiet svarīga, jo vēl arvien policija saskaras ar bezatbildīgiem un vienaldzīgiem pieaugušajiem, kuri transportlīdzekļos nepiesprādzē bērnus. Par bērnu nepareizu pārvadāšanu pērn kopumā noformēti 399 administratīvā pārkāpuma protokoli, bet šogad līdz 20.oktobrim – jau 348.

Ja bērna augums nepārsniedz 150 centimetrus un viņš nav sasniedzis aptuveni 12 gadu vecumu, jālieto drošības līdzekļi, proti, bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram atbilstošā bērnu sēdeklītī vai paliktnī un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu.

Pēc katras bērna piesprādzēšanas jāpārliecinās, vai drošības jostas ir taisnas un vai tās ir pievilktas pietiekami stingri. Ja pieaugušais var starp jostu un bērnu iebāzt vienu pirkstu, tad bērns trieciena brīdī var izslīdēt. Jostas arī nevar būt savērpušās, uzsver policijā.

Sēdeklīša drošības jostām jāatrodas uz bērna pleciem – tuvāk kaklam, nevis zem plecu līnijas. Tās ir jānoregulē katru reizi no jauna, jo to garums var izmainīties no bērna sēdēšanas pozas. Ja tiek izmantots paliktnītis, tad augšējā jostas daļa neskar kaklu un šķērso plecu, apakšējā jostas daļa atrodas uz augšstilbiem, nevis uz vēdera, pareizu bērna piesprādzēšanu raksturo likumsargi.

Savukārt sēdeklīšus automobilī vienmēr jānovieto atbilstoši ražotāja norādījumiem un nedrīkst iejaukties tā konstrukcijās. Sēdeklītim jāatbilst bērna vecumam, svaram un augumam.

Līdz trīs gadu vecumam policija iesaka saglabāt atmugurisko braukšanas pozīciju. Ja bērns atrodas ar skatu braukšanas virzienā, satiksmes negadījumā galva ar inerci virzās uz priekšu, jo mazam bērnam galva ir smaga un viņš var gūt nopietnas traumas, norāda policijā.

Turklāt bērns sēdeklītī nedrīkst atrasties pārlieku biezā apģērbā, jo tādā gadījumā drošības josta netiek pievilkta pietiekami stingri. Tāpat, ja bērns tiek pārvadāts sēdeklītī, kas novietots priekšējā pasažiera vietā, tad priekšējā pasažiera gaisa spilvens ir jāatslēdz, jo darbības laikā, tas bērnam var nodarīt nāvējošus ievainojumus.

Svarīgs pasākums pirms tiek uzsākta braukšana, ir brīvi esošo priekšmetu nostiprināšana, atzīmē likumsargi. Nenostiprinātu priekšmetu kustības trajektorija un spēks trieciena brīdī ir neparedzams, tādēļ, pārvadājot bērnu automobilī, ir jāizvērtē līdzi paņemto rotaļlietu un citu priekšmetu smagums un cietība, aicina policija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.