Atbrīvojamies no kompleksa 2
Ja tev pazīstama vēlme bāzt degunu tuvinieku darīšanās, tu nevari noturēties dot padomus pat tad, ja to nelūdz un negaida, tev ir grūti deleģēt jebkuru, pat visvienkāršāko lietu citiem, jo tev šķiet, ka neviens cits pareizi netiks ar to galā, tad, iespējams, tu ciet no sindroma “vecākā māsa”.
Lai sakārtotu attiecības ar tuviniekiem un uzlabotu savu emocionālo stāvokli, pamēģini kaut ko no šī:
• analizē pazīmes, kuras aprakstītas iepriekš, un atrodi sev tuvāko problēmu. Sāk ar to strādāt patstāvīgi vai ar psihologa palīdzību.
• Mēģini atteikties no autoritārisma komunikācijā ar ģimeni un stingro kontroli. Tavs brālis ir laimīgi precējies un sieva uztraucas par to, vai viņš uzlicis šalli un uzlādējis tālruni.
• Seko tam, kā runā ar saviem tuviniekiem. Kādus darbības vārdus tu bieži izmanto. Varbūt pavēles izteiksmē? Veido savu runu, izmantojot: “Varbūt tu varētu? Kā tu domā?” Sāc ar sīkumiem un nostiprini rezultātu.
• Cieni tuvinieku personīgo telpu, esi delikāta. Neapmeklē meitu bez brīdinājuma, bez ceremonijām atverot guļamistabas durvis, bet pēc tam – ledusskapi.
• Centies sākumā deleģēt citiem nelielus uzdevumus. Ļaujiet viņiem darīt pašiem.
• Apstājies, ieklausies sevī un mēģini sajust un saprast, kas ir tas, ko tu patiešām vēlies.
• Nebēdā, vecākās māsas loma nav nemaz tik slikta, vajag tikai gudri izmantot tās stiprās puses.
Padoms, drīzāk lūgums sievietēm, kam nav vecākās māsas sindroma, bet kuras pašas audzina meitenes. Lūdzu, atcerieties, ka meita arī ir bērns, viņai nav jāauklē jaunākie. Kļūt ātrāk, pirms laika pieaugušai viņai nav vajadzīgs, lai tas neradītu problēmas ar personīgo dzīvi nākotnē.
Dariet visu iespējamo, lai neaudzinātu bērnus konkurences atmosfērā. Audziniet viņus kā draugus, kā vistuvākos cilvēkus, neprasiet no vecākā bērna neiespējamo, nepārvērtiet viņu par bezmaksas auklīti.
Avots: ārzemju preses materiāli.