Foto no LA arhīva

Pieaugot saslimstībai ar gripu, epidēmijas slieksnis pārsniegts arī Valmierā un Jūrmalā 0

Pieaugot saslimstībai ar gripu, epidēmijas slieksnis pagājušajā nedēļā pārsniegts vēl divās lielajās pilsētās – Valmierā un Jūrmalā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Gripas epidēmiju izsludina, ja vienā no monitoringa teritorijām saslimstības intensitāte vienas nedēļas laikā pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem. Pašlaik jau četrās monitoringa teritorijās gripas intensitāte pārsniegusi minēto robežu, savukārt vēl trīs pilsētās tā ir pietuvojusies epidēmijas robežai. Liepājā aizvadītajā nedēļā bijuši 97,3 gadījumi, Daugavpilī – 91,7 gadījumi un Jēkabpilī – 85,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, liecina SPKC dati.

Gripas gadījumi aizvadītajā nedēļā ambulatorajās ārstniecības iestādēs reģistrēti visās administratīvajās teritorijās, izņemot Ventspili, kur gan viens pacients ir stacionēts ar gripas infekciju. Kopā aizvadītajā nedēļā konstatēti 243 saslimšanas gadījumi, savukārt vēl nedēļu iepriekš – 114 gadījumi. Turpretim attiecīgajā nedēļā iepriekšējā gripas sezonā kopā tika konstatēti vien 23 gripas gadījumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

SPKC statistikas dati liecina, ka biežāk ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām un gripu līdz šim slimojuši bērni vecumā līdz 14 gadiem. Pēdējā nedēļā īpaši pieauga saslimstība bērniem piecu līdz 14 gadu vecumā.

Tomēr pneimoniju gadījumu skaits aizvadītajā nedēļā samazinājies – ambulatorajās iestādēs kopumā vērsušies 29 pacienti, bet kopējā saslimstības intensitāte aizvadītajā nedēļā bija 27,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. SPKC norāda, ka tas ir mazāk nekā iepriekšējās sezonās šajā laika periodā.

Kā norāda SPKC, vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Tāpēc SPKC atgādina, ka vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā, uzsver SPKC speciālisti, piebilstot, ka arī veselības aprūpes darbiniekiem ieteicams būt vakcinētiem, lai aizsargātu savus pacientus un sevi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.