Pieaugot bezdarba līmenim, maijā vidējais pieteikumu skaits vienai vakancei palielinājies par 36% 0
Olafs Zvejnieks, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Covid-19 krīzes rezultātā strauji pieaugot bezdarba līmenim, maijā vidējais pieteikumu skaits vienai vakancei palielinājies par 36%, salīdzinot ar gada sākumu, apgalvo “CV-Online Latvia” pārstāvji.
Pašreiz viens darba piedāvājums vidēji saņem 19 pieteikumus, savukārt pirms ārkārtējā stāvokļa sākuma tie bija 14 pieteikumi.
Vislielākā kandidātu interese par vakanto amata pozīciju vērojama mediju, sabiedrisko attiecību un personālvadības kategoriju vakancēm, kur darba devēji vidēji saņem gandrīz 40 pieteikumus vienai vakancei.
Liela kandidātu aktivitāte, vidēji virs 30 pieteikumiem vienai vakancei, vērojama arī tādās amatu kategorijās kā administratīvais darbs un asistēšana, tirdzniecība, iepirkumi un piegāde, transports un loģistika, kā arī pārdošana.
Tāpat “CV-Online Latvia” pārstāvji atzīmē tādas amatu kategorijas kā vadība, mārketings un reklāma, pakalpojumi, finanses un grāmatvedība, mežsaimniecība un kokapstrāde, kur pieteikumu skaits vakancei pārsniedz 20, tādējādi ir virs vidējā darba tirgū.
Salīdzinot situāciju maijā un pirms ārkārtas stāvokļa, pieteikumu skaits strauji audzis lielākajā daļā amata kategoriju. Vislielākais kandidātu intereses pieaugums novērojams vakancēm enerģētikas (+226%), drošības, glābšanas dienestu un aizsardzības (+140%), kā arī pakalpojumu jomā (+92%). Pieteikumu skaits būtiski, par vairāk nekā 80%, audzis arī tirdzniecības un pārdošanas jomas vakancēm, kurās tradicionāli tiek izsludināts liels skaits vakanču.
Savukārt informāciju tehnoloģiju joma, kas šobrīd izceļas ar lielāko publicēto darba sludinājumu skaitu un tiek uzskatīta par vienu no izaicinošākajām darba devējiem, vidējais pieteikumu skaits vienai vakancei audzis par 14%.
Neskatoties uz to, ka pēc ārkārtas stāvokļa ieviešanas marta vidū pieprasījums pēc darbaspēka ir būtiski samazinājies, joprojām ir nozares un uzņēmumi, kuri šajā laikā aktīvi meklē jaunus darbiniekus.
Maijā, salīdzinot ar aprīli, novērota arī pozitīva tendence, publicēto darba sludinājumu skaitam pieaugot par gandrīz 20%, salīdzinot ar aprīli.
Savukārt citas aptaujas dati liecina, ka vairāk nekā puse jeb 55% aptaujāto biroju darbinieku vēlas atgriezties darbā birojā, bet aptuveni 15%, vairākus mēnešus strādājot attālināti, vēlas turpmāk ieviest lielāku balansu starp darbu birojā un mājās.
Par to liecina biroju kompleksa “Business Garden Rīga” maijā veiktā biroju darbinieku aptauja.
Vairums aptaujāto biroju darbinieku atzīst, ka vēlas pilnībā (55%) vai daļēji (15%) atgriezties birojā. Iemesli, lai atgrieztos birojā, ir gan praktiski, gan emocionāli – vairākums apgalvo, ka birojā strādā ar augstāku produktivitāti (63%).
Vienlīdz svarīgs iemesls ir tehniskais nodrošinājums – ērti iekārtota darba vieta un vēlme pamainīt vidi (51%).
Cilvēciskā kontakta trūkums šobrīd ir aktuāla tēma, par kuru sūdzas ne viens vien iedzīvotājs, tādēļ vēlme satikt kolēģus ir aptuveni pusei aptaujāto (48%).