Pieaug traumatisms un saslimšanas ceļojumos ārpus Latvijas 0
Dienvidu valstis kā ceļojuma galamērķis ģimenēm ar maziem bērniem pavasarī un vasarā gūst arvien lielāku popularitāti, taču arī saslimšanu un sadzīvisku negadījumu skaits, kuros cietuši bērni, pieaug, liecina apdrošināšanas sabiedrības “If Apdrošināšana” apkopotie dati par ceļojumu galamērķiem un pieteiktajām atlīdzībām.
“Saņemto atlīdzību analīze liecina, ka 23% no maijā saņemtajām atlīdzībām pieteiktas par bērniem vecumā no diviem līdz septiņiem gadiem. Klienti lūguši kompensēt izdevumus, kas radušies, meklējot mediķu palīdzību sīku traumu, saaukstēšanās, angīnas, drudža, ausu un kakla iekaisumu dēļ,” informēja “If Apdrošināšanas” Personu atlīdzības grupas vadītāja Ilma Svekre.
Piemēram, kopā ar ģimeni atpūšoties Krētā, kāds bērns bija nokritis pie baseina un guvis galvas traumu. Līdz ar to viņam nācās uzlikt vairākas šuves. Arī Portugālē kādas ģimenes brīvdienas izjauca bērna saslimšana, kurš ar temperatūru, vemšanu un caureju bija nokļuvis slimnīcā. Savukārt Grieķijā kāds bērns bija saaukstējies un nokļuvis mediķu aprūpē ar augstu temperatūru, bet Turcijā kāds mazulis bija saslimis ar angīnu.
Kopumā gandrīz 80% pagājušajā mēnesī pieteikto atlīdzību ir saistītas ar akūtām saslimšanām vai vieglām traumām – sasitumiem un brūcēm. Tās neprasa ilgstošu ārstēšanos, un parasti ceļotāji saņem operatīvu palīdzību un nav spiesti ilgstoši uzturēties medicīnas iestādēs vai pat atlikt plānoto atgriešanos mājās. Liela daļa Turcijas, Grieķijas, Kipras un citu dienvidu valstu kūrortu spēj operatīvi saviem klientiem nodrošināt medicīnisko palīdzību apdegumu, vieglu traumu vai saindēšanās ar pārtiku dēļ. Vidējā atlīdzība par šāda veida medicīnisko palīdzību ir 100 lati.
“If Apdrošināšanas” apkopotā informācija liecina, ka aptuveni 70% no klientiem, kuri iegādājušies ceļojumu apdrošināšanas polises, devušies atpūtas braucienos. Lielākā daļa ceļotāju izvēlējušies doties uz Itāliju, Turciju, Grieķiju, Franciju un Portugāli, un vidēji ceļojumā pavadījuši piecas līdz septiņas dienas.
“If Apdrošināšana” norāda, ka iedzīvotāji nereti nav informēti, kādos gadījumos medicīnisko palīdzību nodrošinās EVAK karte, bet kādos nepieciešama ceļojumu apdrošināšana. EVAK karte nodrošina nepieciešamās vai neatliekamās medicīniskās veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts pilsoņiem Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas ietvaros. Savukārt, dodoties uz tādu populāru atpūtas braucienu galamērķi kā Turcija vai uz jebkuru citu valsti ārpus ES robežām, EVAK karte nebūs derīga un personiskās drošības labad ieteicams iegādāties ceļojumu apdrošināšanas polisi.
“Visprecīzāk būtu apgalvot, ka, ceļojot ES un Eiropas Ekonomiskajā zonā, EVAK un ceļojumu apdrošināšanas polise, neizslēdz viena otru. Bezmaksas EVAK nodrošina valsts garantēto veselības aprūpi, savukārt ceļojumu apdrošināšana nodrošina medicīniskās palīdzības saņemšanu situācijās, kad cilvēkam nepieciešamās palīdzības apjoms krietni pārsniedz to, ko garantē konkrētās valsts medicīnas aprūpes sistēma, lai arī cik tā nebūtu dāsna salīdzinājumā ar Latvijā iegūstamo pakalpojumu klāstu,” norāda Svekre.