Foto – AFP

Pieaug ekonomisko kibernoziegumu skaits 0

Ekonomisko noziegumu vidū vērojams nozīmīgs kibernoziegumu pieaugums – ar pēdējiem ir saskārušies pat 32% uzņēmumu, liecina biznesa konsultāciju kompānijas “PwC” pārskata dati.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Pārskats liecina, ka pēdējo divu gadu laikā trešā daļa respondentu ir saskārušies ar ekonomiskajiem noziegumiem, bet puse ir cietuši zaudējumus vairāk nekā 5 miljonu dolāru apmērā. Savukārt kibernoziegumi ir pakāpušies uz otro vietu starp visbiežāk norādītajiem ekonomisko noziegumu tipiem.

Kā norāda “eScan” antivīrusu programmu izstrādātāji, analizējot biznesa konsultantu veiktā pētījuma datus, vislielākās bažas raisa nevis pieaugošais kibernoziegumu skaits, bet gan tas, ka uzņēmumi pārāk maz rūpējas par drošību. Tikai 37% uzņēmumu ir sagatavojuši vispusīgu efektīvu reaģēšanas plānu drošības incidentu gadījumiem, bet 20% vispār nav novērtējuši kiberkrāpnieku apdraudējuma riskus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bažas raisa tas, ka daudzi uzņēmumi nav nodrošinājuši pienācīgu biznesa datu aizsardzību. Tagadējā situācijā, kad katru dienu tiek radīti neskaitāmi jauni vīrusi un spiegošanas programmas, kibernoziedznieki arvien biežāk iniciē mērķtiecīgus krāpnieciskos un kiberuzbrukumus,” atzīst “eScan” antivīrusu programmu izplatītāja uzņēmuma “Baltimax” reģiona menedžeris Sergejs Romanovskis.

Uzņēmumu pasīvā attieksme pret ekonomisko noziegumu konstatēšanu un novēršanu var izraisīt nopietnas problēmas, īpaši, ja runa ir par kiberuzbrukumiem: sensitīvu biznesa datu piesavināšanās, ielaušanās iekšējās sistēmās, darba procesu apturēšana un citas iespējamas uzbrukumu sekas var radīt ne tikai finansiālus zaudējumus, bet arī negatīvi ietekmēt uzņēmuma reputāciju.

Kā norāda drošības eksperti, uzņēmumu pasīvo attieksmi pret kibernoziegumiem atklāj arī maldīgais kompāniju viedoklis par to, ka kiberdrošība ir IT darbinieku nevis vadības atbildība – pat 73% uzņēmumu uzskata, ka drošības pārkāpumu gadījumos visupirms jāreaģē IT nodaļai.

“Diemžēl kibernoziegumi nav vien IT problēma. Uzņēmumu vadītājiem vajadzētu vairāk rūpēties par biznesa drošības politikas ieviešanu, zināt sava uzņēmuma drošības robežas un pastāvīgi sekot līdzi tam, vai uzņēmums ir gatavs stāties pretī jaunākajiem apdraudējumiem,” norāda “Baltimax” pārstāvis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.