Foto: EPA/LETA

Pie Krievijas vēstniecības prasa politieslodzīto atbrīvošanu 1

Ap 30 cilvēku piektdien akcijā pie Krievijas vēstniecības prasa ukraiņu politieslodzīto atbrīvošanu, novēroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Mājas
10 ēdieni, kurus nekad nedrīkst dot kaķiem — jūs būsiet pārsteigti
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Tiklīdz karš Ukrainā beigsies, Putins varētu ātri pārvietot karaspēku uz Baltijas valstu robežām – vācu izlūkdienests
Lasīt citas ziņas

Akciju rīko rakstnieku biedrība “Latvijas PEN” kopā ar “Ukrainas PEN”, lai atgādinātu par 64 ukraiņu politieslodzītajiem Krievijā.

Dažiem no sanākušajiem rokās ir Latvijas, Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas karogi. Iepretim vēstniecībai ir nolikti vairāki krēsli, uz katra no tiem novietota lapiņa ar cilvēka vārdu. Viens no organizatoriem tos arī nolasīja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starp sanākušajiem ir arī eiroparlamentāriete Sandra Kalniete (JV) un “Eiropas kustības Latvijā” prezidents Andris Gobiņš.

Pasākumu uzrauga aptuveni četri policisti.

Kā ziņots, pasākums tiek organizēts, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz notiekošo diskrimināciju, represijām un cilvēktiesību pārkāpumiem, kas vērsti pret okupētajā Krimas teritorijā dzīvojošajiem Krimas tatāriem un etniskajiem ukraiņiem, skaidroja biedrībā.

Tās pārstāvji uzsver, ka Krimā un Krievijā ir pretlikumīgi aizturēti vairāk nekā 70 Ukrainas pilsoņi, to skaitā 24 karagūstekņi, kurus Krievija pērn 25.novembrī pretlikumīgi sagūstīja pēc militārā uzbrukuma Ukrainas karakuģiem Kerčas šaurumā un Melnajā jūrā.

“PEN International” kopš 80.gadiem savos pasākumos izmanto tā dēvēto “tukšo krēslu”, kas simbolizē rakstnieku, kas pasākumā nevar piedalīties sava apcietinājuma, aizturēšanas, pazušanas, draudu vai slepkavības dēļ. Pēdējo gadu laikā Ukraina ir pārņēmusi šo ideju un “tukšo krēslu” velta Krievijā sagūstītajiem politieslodzītajiem un karagūstekņiem, skaidroja biedrībā.

2018.gada 15.novembrī “Ukrainas PEN” rīkoja “tukšā krēsla” pasākumu Kijevā, bet 2019.gada 17.februārī cilvēktiesību aktīvisti to izdarīja Minhenes Drošības konferences laikā.

Reklāma
Reklāma

“Latvijas PEN” filiāle tika nodibināta 1928.gadā, tās darbība tika apturēta 1940.gadā, taču okupācijas gados “Latvijas PEN” un “Igaunijas PEN” darbojās emigrācijā.

Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas starptautiska rakstnieku, publicistu un redaktoru organizācija “PEN” aktīvi darbojusies līdz 2004.gadam, tās vadītājs bija Knuts Skujenieks. 2018.gada 6.martā atjaunotā biedrība ir šīs organizācijas darbības turpinātāja.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.