Pētnieki stāstīs par 8. un 9.maija pretrunīgajām piemiņas dienām 0

Latvijas Universitātē (LU) pirmdien, 7.maijā, notiks atklātā lekcija “8./9.maijs. Kāpēc?”, kurā eksperti skaidros, kā Latvijā tiek atzīmētas Otrā pasaules kara beigas un kāpēc tās tiek atzīmētas divos dažādos datumos, aģentūru LETA informēja LU Preses centrā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Lekcija būs organizēta divās daļās. Pirmajā daļā ar referātiem uzstāsies vēstures doktors Kaspars Zellis un LU profesore Vita Zelče. Zellis ziņos par nacistiskās Vācijas kapitulāciju un tās lomu Eiropas piemiņas telpā, bet Zelče iepazīstinās ar to, kā padomju laikā izveidojās 9.maija svētku tradīcija un kas ar to notika pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Lekcijā tiks raksturotas arī 130.latviešu strēlnieku korpusa atceres tradīcijas. Publiskās lekcijas otrajā daļā par 8.maija un 9.maija piemiņas pasākumiem un to atainojumu Latvijas preses izdevumos stāstīs sociālās atmiņas pētnieces Olga Procevska, Klinta Ločmele un Laura Uzule.

Atklātā lekcija notiks pirmdien, 7.maijā, Latvijas Universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā, plkst.14.30. Lekciju rīko grāmatas “Karojošā piemiņa: 16.marts un 9.maijs” autori sadarbībā ar LU Sociālās atmiņas pētniecības centra atbalsta biedrību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grāmata “Karojošā piemiņa: 16.marts un 9.maijs” tapusi valsts pētījumu programmas “Nacionālā identitāte” projekta “Latvijas sociālā atmiņa un identitāte” gaitā. To klajā laidis apgāds “Zinātne ar Fridriha Eberta fonda atbalstu. Grāmatā iekļauti LU pētnieku rakstu par sociālo atmiņu, Latviešu leģiona piemiņas dienas un Padomju Savienības Uzvaras svētku vēsturi un šodienu Latvijā, kā arī par 16.marta un 8.maija un 9.maija reprezentāciju presē kopš 20.gadsimta deviņdesmito gadu sākuma. Grāmatu noslēdz ieskats projekta “Latvijas sociālā atmiņa un identitāte” pētnieku veiktajos 16.marta un 8.maija un 9.maija pasākumu etnogrāfisko novērojumu piezīmēs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.