Ekrānuzņēmums

Pētniece: Ir jautājums, kurā brīdī kāds no dezinformatoriem paklups likuma priekšā 31

Ne tikai Covid-19 pandēmijas laikā, bet arī jau krietni iepriekš publiskajā telpā notikusi diskusija par to, kā jāsoda tās personas, kuras sociālajos tīklos apzināti izplata dezinformāciju. Lai gan Latvijā ir bijis precedents, kad persona tiek sodīta par apzināti nepatiesas informācijas izplatīšanu, joprojām daudzos gadījumos nav skaidrības vai un kā vērsties pret dezinformatoriem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Domāju, ka arī šobrīd tiek veikts novērošanas darbs,” runājot par to, vai drošības dienesti monitorē informāciju publiskajā telpā, TV24 raidījumā “Meli un fakti” norādīja dezinformācijas pētniece Baltijā Nika Aleksejeva.

“Cik es esmu runājusi ar ekspertiem juridiskajā jomā, tad problēma ir tā, ka ir nepieciešams pierādīt ļoti tādu acīmredzamu sakarību, ka tas, ko šis cilvēks ir teicis, ir ietekmējis citu cilvēku rīcību. Varētu teikt, ka, iespējams, tie redzamākie dezinformatori, kas neslēpj savas identitātes, apzinās un ir uzmanīgi ar veidu, kā pasniedz informāciju,” uzsver pētniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es nezinu, bet, manuprāt, šāds darbs tiek veikt un ir jautājums, kurā brīdī kāds no šiem dezinformatoriem paklups likuma priekšā un arī atbildēs.”

Visu raidījumu “Meli un fakti” skaties šeit: 

Projektu “Meli un fakti” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild AS “TV Latvija”. 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.