Pētīs, kādēļ Latvijā mirst insulta pacienti 1
Otrdien no plkst. 15 līdz 17 Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) ēkas pirmajā stāvā notiks ekspertu diskusija par insulta profilakses un ārstēšanas uzlabošanas iespējām, informē pasākuma rīkotāja žurnāla “Latvijas Ārsts” galvenais redaktors Pēteris Apinis.
Viņš norādīja, ka Latvijā ir vieni no augstākajiem novēršamās mirstības rādītājiem Eiropas Savienībā (ES). Viens no būtiskākajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem ir insults, turklāt, salīdzinot ar citām ES valstīm, Latvijā ir augstāka to pacientu mirstība, kuri ar insultu nokļuvuši slimnīcā.
Seminārā eksperti analizēs insulta profilakses un ārstēšanas uzlabošanas iespējas, kā arī pievērsīsies ES rekomendācijām par ārstēšanas pieejamības palielināšanu tām pacientu grupām, kurās mirstība Latvijā pārsniedz ES vidējos rādītājus.
Seminārā ar ziņojumiem uzstāties aicināti dažādi profesionāļi, tostarp LĀB valdes loceklis, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes profesors, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) kardiologs Gustavs Latkovskis, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, PSKUS Neiroloģijas nodaļas vadītāja Evija Miglāne, kā arī rehabilitologu asociācijas prezidente, nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” valdes priekšsēdētāja Anda Nulle.
Tāpat seminārā ar ziņojumiem izteikties būs aicināti Veselības ministrijas un Nacionālā Veselības dienesta pārstāvji. Referātiem sekos ekspertu diskusija, ko vadīs Apinis.
“Pieskarsimies ne tikai klīniskiem un profilaktiskiem jautājumiem, bet arī tādām mazāk publiski diskutētām problēmām kā iespējamais pacientu skaits, kam Latvijā būtu nepieciešama insulta profilakse, zāļu pieejamība, medicīnas ekonomika, pacientu līdzestībai zāļu ilgstošai lietošanai un dzīvesveida izmaiņām, kā arī citiem ļoti svarīgiem profilakses un ārstniecības aspektiem,” stāstīja Apinis.