Pētījums: Šogad ceļos katrs sestais Latvijas iedzīvotājs 0
Teju katrs sestais jeb 14% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju šogad apņēmušies vairāk ceļot, liecina “Ferratum Grupas” Ziemas Barometra rezultāti.
Šogad latvieši nolēmuši ceļot vairāk nekā citās aptaujātajās valstīs, kur šādu vēlmi izteikuši tikai 12% aptaujāto.
“Tautiešu vēlmi apceļotu tuvākas vai tālākas vietas vērtējam pozitīvi – tātad Latvijas iedzīvotāju rocība ir pieaugusi. Par to liecina arī citas aptaujāto šī gada prioritātes, proti, 27% aptaujāto vēlas atjaunot savu mājokli, bet 18% remontēs esošo vai iegādāsies jaunu auto,” stāsta “Ferratum Bank” izpilddirektora vietnieks Anti Kumpulainens (Antti Kumpulainen).
Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, ceļojumu laikā skaidru naudu plāno lietot 67% latviešu un 43% igauņu, savukārt, maksājumu kartes lietošanai priekšroku dod 71% zviedru, 64% Apvienotās Karalistes iedzīvotāju un 64% norvēģu.
Lielākā daļa (96%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju meklētu viesnīcu, kur maksa par vienu nakti būtu zem 100 eiro. Ekskluzīvākas prasības attiecībā uz nakšņošanu ir Austrālijas iedzīvotājiem, no kuriem 48% aptaujāto ir gatavi maksāt vairāk nekā 100 eiro par vienu nakti viesnīcā, Kanādas iedzīvotājiem (45%) un norvēģiem (31%).
“AirBnB (“airbedandbreakfast” naktsmītnes īrēšana) pakalpojumi Latvijā vēl nav iekarojuši popularitāti, jo tos ceļojumu laikā plāno izmantot tikai 9% latviešu, tomēr tas ir pieaugums pret pagājušo gadu, kad AirBnB izmantoja tikai 8% aptaujāto,” norāda A. Kumpulainens.
Vispopulārākie AirBnB pakalpojumi ir Rumānijas iedzīvotāju vidū, kur tos ceļošanas laikā izmantos 36% aptaujāto, Igaunijā (28%) un Nīderlandē (27%).
Visvairāk ceļošanā ieguldīs Brazīlijas iedzīvotāji (31% no kopējiem mājsaimniecības ieņēmumiem), Rumānijas (25%) un Austrālijas (25%) iedzīvotāji.
Latvieši ceļošanai atvēlēs vidēji 12% no kopējiem mājsaimniecības ieņēmumiem, bet mūsu kaimiņi igauņi – 18%.
Aptauju veica “Ferratum Grupa”, aptaujājot savus aktīvos klientus 14 valstīs, izmantojot interneta aptaujas metodi. Aptaujā piedalījās vairāk nekā 31 000 respondentu vecumā no 18 līdz 61 gadam.