Foto no kulturologia.ru

Pētījums: mātes pienā atrasta viela, kas var novērst un izārstēt vēzi 0

Līdztekus tam, ka cilvēkam ir vissarežģītākās smadzenes, viņam arī ir komplicētākais krūts piens salīdzinājumā ar citiem zīdītājiem. Kļuvis zināms, ka mātes piens spēj paveikt daudz vairāk nekā tikai zīdaiņu barošana viņu pirmajos dzīves gados.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Zinātnieki nule kā atklājuši krūts pienā vielu, kas var novērst un, iespējams, izārstēt vēzi.

Pateicoties pētījumiem, kas veikti Lundas universitātē un Gēteborgas universitātē. sievietes krūts pienā atrasta viela, kas spēj iznīcināt vēža šūnas. Šī viela pazīstama kā HAMLET (Human Alpha-lactalbumin Made LEthal to Tumor cells, Vēža šūnām nāvējošais cilvēka alfalaktalbumīns).

CITI ŠOBRĪD LASA

HAMLET atklāts nejauši, kad pētnieki mēģināja atšifrēt krūts piena antibakteriālās īpašības. Kad viņi uzdūrās HAMLET, viņi noskaidroja, ka to veido proteīns un taukskābes, kas rodamas krūts pienā.

Kopš tas tika atklāts, laboratorijas eksperimentos noskaidrojies, ka HAMLET iznīcina 40 vēža veidus. Turklāt HAMLET nogalina tikai vēža šūnas, bet neietekmē veselās šūnas.

Vienā no pētījumiem pacientiem ar urīnpūšļa vēzi, kuriem tika injicēts HAMLET, pacienti izvadīja vēža šūnas ar urīnu pēc katras ārstēšanās reizes. Pētnieki šobrīd cenšas noskaidrot HAMLET ietekmi uz ādas vēzi, audzējiem gļotādā un smadzeņu vēzi.

Pētnieki cer, ka HAMLET var kļūt par medikamentu vēža novēršanai un ārstēšanai.

Vēl viena krūts piena pretvēža īpašība atklājusies pētījumā, kas publicēts “Cilvēku laktācijas žurnālā” (“Journal of Human Lactation”). Pētnieki atklājuši, ka cilvēku pienā ir augsts TRAIL ( TNFSF10 jeb šūnu atmiršanu izraisošā ķīmiskā savienojuma – liganda) saturs.

Pētījumā zinātnieki aplūkoja jaunpienu, kas ir pirmais piens, ko jaundzimušais saņem no mātes pāris dienas pēc dzimšanas. Viņi salīdzināja nobriedušu krūts pienu, asinis un mātes piena aizstājēju. Pētnieki atklāja, jaunpienā un krūts pienā ir attiecīgi par 400 un 100 reizēm augstāks TRAIL līmenis nekā asinīs. Savukārt mātes piena aizstājējā TRAIL netika atrasts.

Pētnieki uzskata, ka TRAIL piemīt spēcīgs bioloģiskais pretvēža efekts. Viņi ir pārliecināti, ka tas var novērt saslimšanu ar vēzi bērnībā, pasargāt no limfoblastiskās leikēmijas, Hodžkina slimības un neiroblastomas.

Reklāma
Reklāma

Šobrīd labākais, ko varam darīt, ir cerēt, ka zinātne strauji attīstīsies un drīzumā mēs varēsim iegūt pretvēža vielas no krūts piena un ražot tās lielos apmēros, padarot tos par pieejamiem, lētiem pretvēža medikamentiem, atzīst vietnes autori.

Avots: “cancerdefeated.com”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.