Pētījums: Latvijā viens cilvēks vidēji patērē 100 litrus ūdens dienā! 0
Pie pārsteidzošiem statistikas datiem nonācis Zviedrijas vannas istabas iekārtu zīmols Gustavsberg. Izrādās, ka vidēji Latvijā viens pieaugušais ģimenē patērē 100 litrus ūdens dienā – 15 litri ūdens tiek patērēti dzeramajā ūdenī un ēdiena gatavošanā, 14 litri ūdens tiek patērēti mājas uzkopšanas darbiem, 12 litrus patērē mūsu veļas mašīnas, 20 litrus patērējam personīgajai higiēnai un dušai, savukārt neticami liels patēriņš – 35 litri – tiek noskaloti tualetes podā. Turklāt mājsaimniecībās, kur tiek piegādāts tikai aukstais ūdens, sildīšanai elektroenerģijā tiek patērēts starpības apjoms, tādējādi neveicot taupības pasākumus. Mūsdienās, kad energoefektīva saimniekošana ir kļuvusi par daļu no moderna dzīvesveida, arvien vairāk ražotāju piedāvā pārdomātus jaunievedumus un uzlabojumus esošo produktu klāstā. No šīs tendences neatpaliek arī santehnikas ražotāji, kuri ik gadu pārsteidz ar inovatīviem risinājumiem energoefektīvai taupīšanai un vides saglabāšanai gan mājsaimniecībās, gan publiski pieejamās vietās.
Ūdens taupīšana dažādās valstīs atšķiras, un, kaut arī Latvijā ūdens ir salīdzinoši lēts, tomēr tā patēriņa izmaksas ieņem būtisku vietu ikvienas mājsaimniecības budžetā. Ne velti pieaugusi interese par energoefektīvu santehnikas iekārtu pielietojumu. Izvēloties kvalitatīvu un ūdeni taupošu tualetes podu, pievērsiet uzmanību skalošanas režīmiem, vai konkrētais ražotājs piedāvā dubulto skalošanu, piemēram 2/4 l. Pievērsiet uzmanību arī poda vizuālajam izskatam, vai to būs ērti kopt, vai nav pārāk daudz izliekumu un asu šķautņu, kur uzkrāties netīrumiem.
Aprēķinot vidējās izmaksas par ūdeni ekonomējoša poda iegādi pret izdevumiem par ūdens pārtēriņu, pētījums pierāda, ka, jo lielāka ģimene, jo ieguldītās investīcijas tiek ātrāk atpelnītas ar uzviju 3 – 4 gadu laikā. Tualetes pods ar dubulto skalošanas režīmu uzstādīts arvien vairāk mājsaimniecībās. Pa parastu ūdens krānu vienā minūtē var iztecēt 10–12 litri ūdens, taču, uzstādot ekonomiskos jaucējkrānus vai tikai nomainot aeratorus, plūsmu var samazināt pat līdz sešiem litriem minūtē, attiecīgi arī izmaksas par patērēto ūdens daudzumu samazināsies par 50%.