Gimovskas pētījuma mērķis var apstrīdēt šo faktu, bet drīzāk nodrošināt, lai šobrīd ārstu lietotās vadlīnijas būtu balstītas uz skaidriem un pārliecinošiem faktiem. Šobrīd ASV vairāk nekā 30 procenti dzemdību notiek ar ķeizargrieziena palīdzību, un no tām 10 līdz 15 procenti ir gadījumi, kad dzemdības ir šķietami iestrēgušas otrajā fāzē. 0
Agrākos pētījumos ir bijuši līdzīgi mēģinājumi noskaidrot, vai, vienkārši dodot sievietēm vairāk laika izstumšanas periodam, varētu samazināt ķirurģisko dzemdību skaitu. Vienā no tiem, piemēram, secināts, ka mūsdienās sievietes dzemdē ilgāk nekā pirms 50 gadiem. Šīs tendences iemesls pagaidām nav noskaidrots. Bet, kā teikts pētījuma secinājumos, tas liek domāt, ka “mūsdienu akušieri, iespējams, steidzas pārāk ātri izlemt par labu ķeizargriezienam, jo seko novecojušām vadlīnijām par to, cik ilgs laiks vajadzīgs “normālām” dzemdībām.”
“Nav nekas slikts centienos uzzināt, vai varētu turpināt (dabīgas dzemdības) ilgāk.” Mūsdienās grūtniecēm jājūtas pietiekami zinošām un drošām, lai runātu ar medicīnisko personālu par dažādām izvēles iespējām, uzsvēra Gimovska, piebilstot, ka neapšaubāmi jāsaprot arī tas, ka reizēm iejaukšanās ir nepieciešama.
“Sieviete dzemdību laikā var konsultēties ar savu ārstu, lai uzzinātu, vai galvenais iemesls lēmumam par ķeizargrieziena veikšanu, ir dzemdību ilgums (…). Ir tikai normāli uzzināt, vai tieši jūs varētu pretendēt uz ilgākām dabīgām dzemdībām,” viņa sacīja. “Kaut kas tik vienkāršs var izrādīties ļoti nozīmīgs visa turpmākajā dzīvē.”
Avots: huffingtonpost.com