Foto – LETA/AFP

Pētījums: Grūtā brīdī uz “Facebook” draugiem nevar paļauties 0

Kaut arī jauniešiem ir neskaitāmi draugi sociālo komunikāciju tīklos, grūtos brīžos viņiem bieži vien nav kam lūgt palīdzību, liecina Lielbritānijā veikta pētījuma rezultāti.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Gados jaunam britu pieaugušajam sociālo komunikāciju tīklā “Facebook” ir vidēji 237 draugi, taču tikai divi no draugiem ir tādi, kuriem varētu lūgt palīdzību un atbalstu grūtā brīdī, liecina Lielbritānijas vēža slimnieku atbalsta fonda “Macmillan” veiktā aptauja.

Pētījumā iztaujāti 1000 cilvēku vecumā no 18-35 gadiem, un divas trešdaļas no aptaujātajiem sacīja, ka viņiem ir divi vai pat mazāk patiesi tuvi draugi.

CITI ŠOBRĪD LASA

13% no aptaujātajiem atzina, ka viņu dzīvē nav neviena pietiekami tuva cilvēka, uz kuru viņi varētu paļauties grūtā brīdī.

Vīriešiem (16%) biežāk nekā sievietēm (12%) nav neviena, pie kā meklēt atbalstu.

Fonda dibinātāja Džīnija Vilkinsone sacīja, ka aptaujas rezultāti bijuši pārsteigums.

“Tas ir pārsteidzoši un satraucoši, ka cilvēki uzticas tik nedaudziem draugiem vai tuviniekiem un ka tik daudziem cilvēkiem nav neviena,” sacīja Vilkinsone.

“Ir ļoti svarīgi, lai grūtā dzīves brīdī, kā vēža diagnozes un ārstēšanas laikā, ir iespējams ar kādu atklāti parunāties par to, ko tu pārdzīvo, un saņemtu vajadzīgo atbalstu,” viņa norādīja.

“Mēs satiekam daudzus pacientus un viņu tuviniekus, kuriem šķiet, ka viņiem ir jābūt stipriem un jāslēpj savas emocijas. Tas rada lielu spriedzi attiecībās,” sacīja Vilkinsone.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.