LETA/AFP

Pētījums: Čeļabinskas meteorīta triecienvilnis divreiz apskrējis planētu 0

Februārī virs Krievijas reģiona Čeļabinskas uzsprāgušā meteorīta radītais triecienvilnis bijis tik spēcīgs, ka tas divas reizes apgājis apkārt planētai, paziņojuši zinātnieki.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
15 lietas, no kurām jāatbrīvojas līdz Jaunajam gadam
Krievijas militārajās bāzēs pie robežām ar Baltijas valstīm un Poliju notiek aktīva rosība. Ko satelītattēlos pamanījuši igauņi?
“Trieciens sabojāja radaru…” Krievija publiski atzīst, ka Ukraina ar ATACMS raķetēm trāpījusi gaisa spēku bāzei Kurskas apgabalā
Lasīt citas ziņas

Viņi izmantoja sensoru sistēmu, kas tika izveidota kodolizmēģinājumu fiksēšanai, un secināja, ka tas bijis spēcīgākais tīkla jebkad fiksētais notikums.

Pētījums publicēts žurnālā “Geophysical Research Letters”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zinātnieki pētīja datus no Starptautiskās novērošanas sistēmas (IMS) tīkla, kuru pārvalda Vispārējā kodolizmēģinājumu aizliegumu līguma organizācija.

Tīkla sensori uztver infraskaņu, kas var nākt no kodolizmēģinājumiem. Taču sistēma var arī uztvert citu avotu radītus spēcīgus sprādzienus, tādus kā 10 000 tonnu smagā meteorīta eksplozija virs Čeļabinskas.

Francijā izvietotās Atomenerģijas komisijas pētnieks Aleksis Lepišons un viņa kolēģi noteikuši, ka meteorīta sprādziena enerģija bija ekvivalenta 460 kilotonnām trinitrotoluola (TNT).

Meteorīta sprādziens 15.februārī virs Čeļabinskas ievainoja aptuveni 1500 cilvēkus un nodarīja postījumus vairākiem tūkstošiem ēku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.