Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: PEXELS

Pētījums atklāj “Remdesivir” rezultātus Covid-19 ārstēšanā 0

Covid-19 pacientu ārstēšana ar pretvīrusa medikamentu “Remdesivir” nav devusi nozīmīgus uzlabojumus, secināts Uhaņā veiktā izmēģinājumā, kura rezultāti trešdien publicēti žurnālā “The Lancet”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Taču ASV galvenais eksperts pandēmiju jautājumos Entonijs Fauči nodēvēja šo pētījumu par neadekvātu un paziņoja, ka lielā jaunā pētījumā atklāts, ka “Remdesivir” ir redzama ietekme uz Covid-19 pacientiem, kuriem ir smaga saslimšanas gaita, un šis medikaments saīsina atveseļošanās laiku.

Tas pierāda, ka “medikaments var bloķēt šo vīrusu”, sacīja Fauči.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pētījumā, kurā piedalījās vairāk nekā 200 cilvēki, kuriem bija konstatēta saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, ārsti secināja, ka “Remdesivir” lietošanai nebija pozitīvas ietekmes uz pacientiem.

Pētījuma rezultāti publicēti pēc tam, kad ASV uzņēmums “Gilead”, kas ražo “Remdesivir”, paziņoja, ka citā plašākā izmēģinājumā ar šo medikamentu gūti pozitīvi rezultāti.

“Diemžēl, mūsu pētījums atklāja, ka “Remdesivir”, kaut arī ir drošs un adekvāti panesams, nedod ievērojamus uzlabojumus,” norādīja pētījuma vadošais zinātnieks no Ķīnas. Viņš atzina, ka ne uz šādu iznākumu viņi cerējuši.

Pētījumā Uhaņā piedalījās 237 Covid-19 pacienti, no kuriem pusei tika dots “Remdesivir”, bet puse kalpoja kā kontroles grupa un šiem pacientiem tika dotas standarta antibiotikas.

Mirstības rādītājs abās grupās bija līdzīgs – aptuveni 14%.

“Netika novērotas nozīmīgas atšķirības starp grupām attiecībā uz skābekļa atbalstu, palikšanas laiku slimnīcā vai laiku līdz izrakstīšanai vai nāvei,” secinās pētījumā.

Tomēr tie pacienti, kas tika pieslēgti pie plaušu ventilēšanas iekārtām, pavadīja krietni mazāk laika pie šīm ierīcēm, nekā pacienti kontroles grupā – vidēji septiņas dienas, salīdzinot ar vidēji 15 dienām.

Autori gan norādījuši, ka viņu pētījumam bijuši vairāki ierobežojumi, tostarp tas pārtraukts pirms laika, jo pacientu skaits palicis pārāk mazs, lai turpinātu. Zinātnieki aicināja turpināt izmēģinājumus ar “Remdesivir”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.