Foto: pexels.com

Pētījums atklāj, cik daudzus Latvijā skārusi Covid-19 ārkārtas situācija 1

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 radītā ārkārtējā situācija ietekmējusi 67% Latvijas iedzīvotāju, secināts pētījumu kompānijas “Kantar” veiktajā Covid-19 barometra aptaujā.

Reklāma
Reklāma

Pārmaiņas ietekmā arvien vairāk cilvēku

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Aptaujā secināts, ka pasaulē pieaudzis cilvēku skaits, kas uzskata, ka pašreizējā situācija ietekmē viņu ikdienas dzīvi. Vairāk nekā puse cilvēku visā pasaulē – 52% – atzīst, ka viņu ikdienas dzīvi skāruši koronavīrusa apstākļi.

“Šie skaitļi būtiski pieauguši salīdzinājumā ar marta vidu, kad notika pirmais globālā pētījuma vilnis. Latvijā 67% iedzīvotāju pauduši viedokli, ka Covid-19 situācija viņus būtiski ir ietekmējusi. Biežāk tā atzīst uzņēmumu vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti,” atzina aptaujas autori.

Maina ikdienas paradumus

CITI ŠOBRĪD LASA

Covid-19 Barometra pētījums Latvijā atklājis arī vairākas izmaiņas iedzīvotāju ikdienas ieradumos, piemēram, 32% strādājošo Latvijā koronavīrusa ārkārtas situācija laikā strādā attālināti, 43% iedzīvotāju mainījuši ikdienas iepirkšanās ieradumus, 26% Latvijas iedzīvotāju brīvo laiku cenšas pavadīt, pastaigājoties dabā, 22% jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem sportot turpina mājas apstākļos.

Aptaujā noskaidrots, ka Latvijā kopumā cilvēki atzīst, ka situācija ar koronavīrusu ir jāuztver nopietni – tā pauduši 92% aptaujāto. Tomēr vienlaikus 43% iedzīvotāji uzskata, ka nevajadzētu ļauties panikai, bet pieiet informācijai un notiekošam saprātīgi.

“Kopumā Latvijā un pasaulē vērojams, ka cilvēki vēlas būt informēti un gatavi dažādām situācijām saistībā ar koronavīrusu. Pasaulē kopumā tas ir svarīgi 34% cilvēku, Latvijā – 21%. Nacionālie plašsaziņas kanāli, piemēram, nacionālie televīzijas kanāli, radio un laikraksti joprojām tiek uzskatīti par visuzticamākajiem informācijas avotiem – 54% cilvēku pasaulē atzīst tos par uzticamu informācijas avotu,” norādīja aptaujas autori.

Uzziņa:

“Kantar” Covid-19 barometrā tiek pētīts, kā Covid-19 ietekmē patērētāju rīcību, attieksmi un gaidas. Dati ir apkopoti, īstenojot “Kantar” globālā pētījuma Covid-19 barometrs pirmo un otro posmu. Pētījuma pirmajā posmā aptaujāti vairāk nekā 25 000 iedzīvotāju vairāk nekā 30 valstīs laika posmā no 14. līdz 23.martam. Pētījuma otrajā posmā aptaujāti vairāk nekā 30 000 cilvēku vairāk nekā 50 valstīs laika posmā no 27. līdz 30.martam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.