Pēteris Apinis: Kad mums atnāk jauns veselības ministrs, pārsvarā viņam ir nulle zināšanu par jomu 40

TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” ārsts Pēteris Apinis dalījies ar savām pārdomām par ministriem, kas ir atbildīgi par veselības aprūpes jomu, uzsverot, ka vismaz kaut kādas pamatlietas viņiem tomēr būtu jāzina.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Viņš par piemēru min ”Veselības centra 4” valdes priekšsēdētāju Māri Rēvaldu – viņš sešus gadus mācījās medicīnu, tad veselības organizāciju un sabierības pārvaldi un tikai tad viņš “ķērās” pie veselības aprūpes pārvaldes “Veselības centrā 4”, viņš skaidro.

Lai kļūtu par cilvēku, kas spēj normāli operēt, P.Apinis norāda, cilvēkam jāmācās seši gadi, tad vēl pieci gadi rezidentūrā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tanī mirklī, kad mums atnāk ministrs, viņš atnāk ar precīzi nulle zināšanām šajā jomā. P.Apinis norāda, ka viņam Līga Meņģelsone patīk, piebilstot, ka viņa mācās neticami ātri. To, ko citi par veselības aprūpes organizāciju iemācītos 10 gados, viņa iemācīsies septiņos, viņš ironizē.

Tikmēr aģentūra LETA informējusi, ka valdība atbalstījusi Veselības ministrijas rosinātos grozījumus Ārstniecības likumā.

Likumprojekts paredz iekļaut klīniskā algoritma un klīniskā ceļa definīcijas. Tas nozīmē, ka turpmāk ārstniecības personas, lemjot par pacientam piemērotāko ārstniecību, lēmuma pieņemšanā balstīsies uz vienotu standartizētu darbību ieteikumu kopumu un pacients saņems savlaicīgu un piemērotu ārstniecību atbilstoši klīniskajām vadlīnijām, algoritmiem un pacientu ceļiem.

Tāpat paredzēts veidot metodiskos centrus, kas nodrošinās vienotus pamatprincipus pacientu ārstniecībā, ņemot vērā gan infrastruktūru, gan ārstniecības iestāžu funkcijas (līmeņus), gan kompetences un kvalitātes pārraudzību. Metodisko centru izveides rezultātā nākotnē tiks uzlabota pacientu drošība, kā arī izveidota vienota izpratne par veselības aprūpes sistēmas un ārstniecības procesu kvalitāti valstī. Veselības ministrija plāno izstrādāt metodiskās vadības institūcijas statusa piešķiršanas kritērijus un kārtību. Metodisko centru jeb metodisko vadības institūciju izveide ir daļa no Veselības ministrijas izstrādātajiem slimnīcu tīkla stiprināšanas priekšlikumiem.

Reklāma
Reklāma

“Metodisko centru izveide un skaidru klīnisko vadlīniju izstrāde un ieviešana ir pirmais solis, lai uzlabotu ne tikai pacientu drošību un ārstniecības rezultātus visu līmeņu veselības aprūpes iestādēs, bet arī labākas veselības nozares pārvaldības ieviešanā, jo kalpos par pamatu kvalitātes uzraudzībai,” norāda veselības ministre Līga Meņģelsone.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.