Apziņa par sūtību 0
Pašlaik Keitija ir ASV Nacionālās Augļa alkohola sindroma organizācijas viceprezidente. Tā ir bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir palielināt zināšanas par riskiem, lietojot alkoholu grūtniecības laikā un šādas uzvedības ietekmi uz ģimeni. Viņa cer, ka, runājot publiski par savu stāstu, viņa raisīs sabiedrībā diskusiju par šo jautājumu un varbūt atturēt jaunās māmiņas no tā, ko darīja viņa.
Statistikas dati par Augļa alkohola sindromu nav ļoti skaidri, bet kāds no nesen veiktajiem pētījumiem pieļauj, ka ap diviem līdz pieciem procentiem bērnu ASV un dažās Eiropas valstīs var būt kāda no augļa alkohola sindroma formām.
Cik daudz alkohola ir par daudz?
Pērn oktobrī Amerikas Pediatrijas Akadēmija ziņoja, ka nav zināms, kāds būtu drošs alkohola lietošanas līmenis jebkurā grūtniecības trimestrī. Taču ASV Slimību kontroles un profilakses centrs uzsver, ka viena desmitā daļa no grūtniecēm alkohola lietošanu vispār neatzīst kā risku. Kalifornijas universitātes Sandjego profesors pediatrijā Kenets L. Džonss, kurš bija viens no līdzautoriem 1973. gada pamatpētījumam par FASD, atzīst, ka katram auglim ir individuāli riska faktori, kurus nosaka abu vecāku ģenētika, tāpat kā grūtnieces ēšanas paradumi, tādēļ ir gandrīz neiespējami noteikt, cik daudz alkohola ir par daudz. “Bet kāpēc raizēties uzliekot lieku smagumu par to? Kāpēc riskēt ar sava bērna nākotni?,” retoriski jautā ārsts.
“Vainas apziņa un sirdsapziņas pārmetumi ir sāpīgi, bet ir vēl skaudrāk domāt, par ko Kārlija varēja kļūt – medicīnas māsu, kā viņa to vēlējās, kad viņai bija desmit gadu, vai par sievu un māti. Viņai nekā no tā nebūs, jo es grūtniecību laikā dzēru. Es nekad nebūtu apzināti kaitējusi savam bērnam, bet tas, ko es nezināju, beidzās ar to, ka viņai liedzu tik daudz iespēju!” teic Keitija.
Kārlijas laiks ir patīkami un pilnvērtīgi piepildīts, par to rūpējas viņas gādīgā ģimene. Ikdienā viņai palīdz asistents, kamēr Keitija un viņas vīrs ir darbā. Kārlija nodarbojas ar zumbu un ūdens aerobiku un dodas iepirkties pārtikas veikalā, un katru piektdienu viņa dodas uz teātri vai kino. Viņa vienu pēcpusdienu nedēļā strādā apmaksātā darbā apģērbu veikalā netālu no savām mājām Olnijā. darbā par noliktavas pārzini, viņai palīdz mentors. Nedēļas nogalēs viņa piedalās sociālajās aktivitātēs, kuras cilvēkiem ar invaliditāti piedāvā Montgomerijas apgabala Terapeitiskās rekreācijas departaments.
Katru vakaru Kārlija uzvelk kādu no savām “Hello Kitty” pidžamām. Keitija viņu apgulda gultā, blakus Kārlijas divām mīļākajām lellēm – Laurai Lizai un Eiprilai. Kvēlojot naktslampiņai pie viņas gultas, Kārlija uzsmaida Keitijai, sakot: “Es mīlu tevi, māmiņ!”
Avots: The Washington Post