“Lux Express” pasažieru autobuss.
“Lux Express” pasažieru autobuss.
Publicitātes foto

Pērn pieaudzis ar reģionālajiem maršrutu autobusiem un vilcieniem pārvadāto pasažieru skaits 0

Latvijā pagājušajā gadā pieaudzis ar reģionālajiem maršrutu autobusiem un vilcieniem pārvadāto pasažieru skaits, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Viņa pavēstīja, ka 2019.gadā reģionālo maršrutu autobusos pārvadāti gandrīz 29,5 miljoni pasažieru, kas ir par 0,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt vilcienos pagājušajā gadā pārvadāti 18,46 miljoni pasažieru, kas ir par 2,1% vairāk.

Tāpat Plone norādīja, ka līdz 2018.gadam reģionālo maršrutu autobusos pārvadāto pasažieru skaits ik gadu samazinājās, bet 2018. un 2019.gadā to skaits pirmo reizi pieauga. Pozitīvākie rādītāji pagājušajā gadā bija starppilsētu un Kurzemes reģiona vietējās nozīmes maršrutos – tajos pārvadāti attiecīgi 11,2 miljoni pasažieru un gandrīz deviņi miljoni pasažieru, kas ir attiecīgi par 2,6% un 1,2% vairāk nekā 2018.gadā.

Lielākais kritums Latgalē

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā Zemgales un Vidzemes reģiona maršrutos pārvadāto pasažieru skaits ir nedaudz samazinājies – par aptuveni 0,3%. Šajos reģionos vietējās nozīmes maršrutos pārvadāti attiecīgi 2,6 miljoni un 2,5 miljoni pasažieru.

Joprojām lielākais pasažieru skaita kritums ir Latgalē, kur vietējās nozīmes maršrutos pērn pārvadāti 2,24 miljoni pasažieru, kas ir par aptuveni 5% mazāk nekā 2018.gadā.

Savukārt Rīgas reģionā 2019.gadā pārvadāti gandrīz deviņi miljoni pasažieru, kas ir par 1,3% mazāk.

Autobusi nobraukuši 78,3 miljonus kilometru

Reģionālais autobusu maršrutu tīkls jeb nobraukums 2019.gada beigās bija 78,3 miljoni kilometru, kas ir par aptuveni pusmiljonu kilometru jeb 0,6% mazāk nekā gada sākumā. Maršrutu skaits pērn bija 1057, bet reisu skaits – 7441. Aizvadītajā gadā atklāti seši jauni maršruti un 963 reisi, bet slēgti astoņi maršruti un 1056 reisi. Cita veida grozījumi veikti 1816 autobusu reisos. Lai pasažieri ātrāk nokļūtu galamērķī, reisa izpildes laiks samazināts 69 maršrutos.

Kopumā sabiedriskā transporta pakalpojumi reģionālajā maršrutu tīklā tiek nodrošināti ar 1158 autobusiem. To skaits, salīdzinot ar 2018.gadu, ir samazināts par 1,3%. Šobrīd vidējais autobusu parka vecums ir 10,85 gadi.

Lai pasažieriem sabiedriskā transporta lietošana būtu ērtāka, 666 autobusos ir ieviesti bezskaidras naudas norēķini. Savukārt iespēja izmantot abonementa biļeti nodrošināta 674 reģionālajos maršrutos. Pērn, izmantojot abonementa biļeti, veikti aptuveni 900 tūkstoši braucienu, un tas ir par 7,3% vairāk.

Reklāma
Reklāma

Uzziņa:

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.