Grupas “Pērkons” dalībnieki Ieva Akuratere un Raimonds Bartaševičs uzstājas mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2011” veterānu koncertā.
Grupas “Pērkons” dalībnieki Ieva Akuratere un Raimonds Bartaševičs uzstājas mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2011” veterānu koncertā.
Foto – Leta

“Pērkons” saņems balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā 0

Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons 2013” ceremonijā, kas 5. martā notiks Latvijas Nacionālajā teātrī, par ieguldījumu Latvijas mūzikā tiks godināta grupa “Pērkons”, aģentūru LETA informēja mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” projekta koordinatore Līva Segliņa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Lasīt citas ziņas

Grupa pastāv kopš 1980. gada, kad “Menueta” taustiņinstrumentālists Juris Kulakovs sapulcēja “Menueta” mūziķus Raimondu Bartaševiču, Juri Sējānu un Leonu Sējānu, kā arī aktrisi un dziedātāju Ievu Akurateri un bundzinieku Daini Strazdiņu.

Grupas dziesmu tekstos pārsvarā izmantota Māra Melgalva un Klāva Elsberga dzeja, mūzikas autors ir Kulakovs. Grupas populārākie skaņdarbi ir “Pie baltas lapas”, “Gandrīz tautasdziesma”, “Mana dienišķā dziesma”, “Balāde par gulbi”, “Mēs pārtiekam viens no otra”, “Zaļā dziesma”, “Labu vakar”, “Baletomānija” u.c. dziesmas, kas kļuvušas par sava laika un paaudzes himnām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Padomju laikā “Pērkona” darbība divas reizes tika aizliegta. Pirmā aizlieguma laikā 1983. gadā grupa ierakstīja divus pagrīdes albumus – “Mākslas darbi” un “Zibens pa dibenu” -, kas magnetofona lentēs nelegāli izplatījās visā Latvijā, kļūstot par vietējās rokmūzikas klasiku ar dumpīguma un nepakļāvības oreolu. Publiskā darbība atsākās 1984. gadā, kad, startējot ar nosaukumu “Rīgas rajona kolhoza “Padomju Latvija” ansamblis”, tika sagatavota Imanta Kalniņa rokopera “Ei, jūs tur!” ar Vika tekstu, kā arī Kulakova, Kalniņa un Jura Sējāna rokoratorija ar Māra Čaklā dzeju “Kā jūra, kā zeme, kā debess…”. Šajā laikā grupai pievienojās arī dziedātājs Nauris Puntulis.

Otrais aizliegums sekoja 1985.gada vasarā, kad “Pērkona” fani pēc koncerta Ogrē izdemolēja pasažieru vilciena vagonu. 1987. gadā “Pērkons” atsāka darbību un kļuva par atjaunotā festivāla “Liepājas dzintars” laureātu un baudīja fanu mīlestību, kas to padara par vienu no slavenākajām 80. gadu nogales grupām.

1990. gadā uzņēmums “Melodija” beidzot izdeva pirmo legālo “Pērkona” albumu “Ballīte”, kura dziesma “Mēs pārtiekam viens no otra” vēlāk uzvarēja “Mikrofona” aptaujā.

1991. gada sākumā “Pērkons” iesaistījās barikāžu notikumos, spēlējot Vecrīgas sargiem. Gadu vēlāk grupa piedalījās Nacionālā teātra izrādē “Bagātību sala”, bet pēc tam tās darbība pamazām apsīka.

Pēc valsts neatkarības atjaunošanas sākās “Pērkona” veco, savulaik nelegāli ierakstīto un izplatīto albumu oficiāla izdošana. Lai gan “Pērkona” aktīvā radošā darbība pārtrūka 90. gadu sākumā, grupa joprojām ik pa laikam uzstājas koncertos. Pēdējā laika lielākais notikums bija Akurateres un Kulakova 55 gadu jubilejas koncerttūre “Sapumpurots zars” 2013. gada vasarā, kad uz skatuves atkal tikās Juris Kulakovs, Ieva Akuratere, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševičs un Ikars Ruņģis, bet publikā – paaudze, kas uzaugusi ar “Pērkona” mūziku un tajā koncentrēto dzīves, prieka un nepakļāvības garšu.

Šogad “Pērkons” atskatīsies uz 33 gadu pastāvēšanu un sola jaunus pārsteigumus. Grupas dalībnieki esot priecīgi un pagodināti par atzinību un balvu.

Reklāma
Reklāma

Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība LaMPA sadarbībā ar Latvijas izpildītāju un producentu apvienību LaIPA.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.