Pienziedu peonija ‘Akron’
Pienziedu peonija ‘Akron’
Foto: Ilma Nereta, Sandra Ruska

Vīrusslimības
 0


Vīrusslimību ierobežošanas pamatā ir profilakse, jo tās nevar izārstēt. Tātad galvenais uzdevums ir panākt, lai neinficētu veselos augus. Vīrusa skartie augi atpaliek attīstībā, ir ar kroplām lapām un ziediem, ātrāk beidz veģetāciju.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Vīrusi augos nonāk caur augu ievainojumiem, piemēram, griežot ziedus ar nazi, vīrusi ar slimā auga šūnsulu nokļūst uz naža un pēc tam, griežot ziedu no vesela auga, to inficē. Vīrusi strauji izplatās arī ar inficētu stādāmo materiālu. Peonijas bojā dažādi vīrusi, taču daļu no tiem var atšķirt tikai speciālās laboratorijās. Tāpēc varbūt nav tik būtiski noteikt, kurš vīruss ir inficējis peonijas dārzā, bet gan prast atšķirt inficētus augus no veseliem, jo rīcībai visos gadījumos jābūt vienādai – visi slimie un aizdomīgie augi bez žēlastības no stādījuma jāaizvāc un jāsadedzina. Piemēram, ar gurķu mozaīkas vīrusu slimo daudzi kultūraugi un nezāles, tāpēc jāiznīcina infekcijas avots – daudzgadīgās nezāles tuvākajā apkārtnē.

Vīrusslimības izraisītie simptomi labāk saskatāmi veģetācijas sākumā – uz lapām parādās dzeltenzaļi apļi, bet vēlāk redzams mozaīkas zīmējums. Slimās peonijas tomēr turpina augt un ziedēt arī ar šādām lapām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.