Pelēkās puves dēļ slikta zemeņu raža. Kā turpmāk aizsargāt augus? 0

Šovasar sapuva daudz zemeņu, raža bija sliktāka nekā citos gados. Varbūt varat ieteikt pret pelēko puvi izturīgākas šķirnes? 
LĪGA OGRĒ

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Šogad piedzīvotā slapjā un aukstā laika dēļ zemeņu raža tiešām bija mazāka, nekā ierasts. Dārzos, kur pelēko puvi neierobežoja ar augu aizsardzības līdzekļiem, postījumi bija sevišķi lieli. Puve attīstījās ļoti strauji, uz bojātās virsmas veidojot baltu micēliju, kas pārklājās ar pelēku sporu masu.

Zemnieku saimniecības “Gulbji” saimnieks Pēteris Heimanis stāsta, ka visvairāk no šīs slimības cieš šķirnes ar mīkstākām ogām un nenoturīgiem ķekariem, kas gulst nezālēs. Mazāk pūst zemenes ar stāviem ķekariem un stādījumos, kas mulčēti ar salmu vai sintētisko segumu, jo ogas nesaskaras ar zemi. Ar pelēko puvi vairāk slimo, piemēram, šķirnes ‘Venta’, ‘Zefyr’, ‘Pandora’, ‘Senga Sengana’, bet diezgan izturīgas ir ‘Honeoye’, ‘Korona’, ‘Polka’, ‘Dukat’, ‘Kokinskaja Raņņaja’, ‘Rubinovij Kulon’.

CITI ŠOBRĪD LASA

SIA “Bioefekts” direktore Anita Lielpētere iesaka pret puvi izmantot bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus, kas satur mikroorganismus un nomāc slimību izraisītājus. Zemenes stādot, der pie auga saknēm iestrādāt aptuveni tējkaroti sausā Trihodermīna vai vienu ēdamkaroti šķidrā Trihodermīna, vai arī vienu ēdamkaroti preparāta Mikrobioloģiskais mēslojums zemenēm. Kad ogas sāk gatavoties, pelēkās puves aizkavēšanai ieteicams reizi nedēļā miglot ar šķidro Trihodermīnu. Amatieru stādījumos biopreparātu lietošana ir vienīgais risinājums.

Pie profilaktiskiem pasākumiem pieder augu atlieku izvākšana tūlīt pēc ražas novākšanas (nopļauj lapas, lai ierobežotu slimības izplatību nākamajā gadā), regulāra nezāļu apkarošana, samērīgas slāpekļa mēslojuma devas (pārmēslošanas dēļ intensīvi aug lapas un samazinās ogu stingrība). Parādoties puvušām ogām, tās jānorauj un jāaizvāc.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.