Pelēkā krāsa virtuves interjerā. Fons, uz kura izcelt svarīgāko! 0
Virtuve vienmēr uzskatīta par pašu ērtāko un mājīgāko vietu mājoklī, tāpēc saimnieces vienmēr rūpīgi domā par to interjeru un iekārtojumu. Reizēm patiešām izdodas padarīt virtuvi daudz patīkamāku, bet reizēm rezultāts ir neveikls vai vienkārši šausmīgs.
Neskatoties uz negatīvajiem piemēriem, daudzi cilvēki sākuši tiekties pēc minimālisma virtuvē: mazāk dekoru, noteiktas krāsas. Agrāk neviens nevarēja pat iedomāties, ka populāras kļūs virtuves melnbaltos toņos, taču tagad tā ir ierasta lieta. Tas pats arī attiecas uz pelēko krāsu.
Pelēkā krāsa interjerā
Šāda krāsu izvēle ideāli derēs virtuvēm modernisma, minimālisma, “hi tech” un pat klasikas stilā.
Svarīgi, lai griesti būtu daudz gaišāki nekā sienas, piemēram, baltas vai piena krāsā. Mēbelēm un sienām jābūt dažādos toņos un krāsās. Var likt akcentu uz metāliskiem dekoriem.
Iegūt ideālu virtuvi tikai ar pelēko toni vien ir diezgan grūti. Ja tu pievienosi vairāk spilgtas krāsas, virtuve izskatīsies jautrāka un mājīgāka, un pelēkā krāsa būs lielisks fons šādiem akcentiem.
Ar ko apvienot pelēko krāsu interjerā
Dzeltenā krāsa
Tu vari izvēlēties pat ļoti spilgtu dzeltenās krāsas nokrāsu, jo pelēkā krāsa šo spilgtumu mīkstinās un atmosfēra kļūs dzīvespriecīga. Dzeltenais tonis būs ideāls mēbeļu fasādēm, darba virsmai, tapetēm, priekšautam un grīdai.
Baltā krāsa
Droši izmanto visas baltās krāsas nokrāsas: bēšo, piena, smilšu, krēma un citas gaišas krāsas. Ja virtuve ir nepietiekami apgaismota, vērts tomēr likt akcentu uz pasteļtoņiem, bet pelēko izvēlēties atsevišķām detaļām. Ja tev ir virtuve saulainajā pusē, vari vairāk izmantot pelēkās krāsas, pievienot metāla nokrāsu, it īpaši mēbeļu fasādēs vai flīzēs. Nepiemērots būs tikai viens variants: sniegbaltas mēbeles uz pelēkas sienas fona.
Zaļā krāsa
Šī sulīgā pavasara krāsa lieliski sader ar pelēko krāsu, īpaši ar metālisku nokrāsu. Zaļa krāsa ir lieliski piemērota tehnikai, darba virsmām, skapīšiem vai flīzēm.
Rozā krāsa
Šāds krāsu salikums padarīs tavu virtuvi romantisku un mājīgu. Ar rozā nokrāsas toņiem var dekorēt sienas un grīdu. Var pievienot metāliskus akcentus, lai interjers neizskatītos pārāk bērnišķīgs vai meitenīgs.
Zilā krāsa
Izvēlies pelēko krāsu sienām, darba virsmām un grīdai, bet zilo krāsu lieto mēbelēs un priekšautiņiem. Tu vari “atšķaidīt” spilgtas krāsas ar balto krāsu, kā arī pievienot kontrastējošus toņus, piemēram, sarkano, oranžo un melno krāsu. Šim nolūkam derēs dažādi dekora elementi, piemēram, lampas vai attēli.
Sarkanā krāsa
Ar šo krāsu jābūt uzmanīgam, lai tā neizskatītos pārāk agresīva. Tāpēc to nevajadzētu izmantot sienām, bet mēbelēm gan var izvēlēties dziļus sarkanos toņus. Ar sarkano krāsu var noformēt galdu, skapjus un grīdu. Sarkano krāsu var sajaukt ar baltu.
Melnā krāsa
Šis variants būs izteikti piemērots monohromās krāsu gammas piekritējiem. Tu vari virtuvē izveidot melnu grīdu un gaišus griestus. Bet labāk ir “atšķaidīt” pelēkmelno krāsu salikumu ar dzeltenu toni.
Pelēks virtuvē nebūt nenozīmē garlaicīgu. Tāpēc noteikti izmanto šīs idejas un atsvaidzini savu pavardu!
Raksts sagatavots pēc ārzemju materiāliem