Pekinas Dejas teātris – Rēzeknē un Rīgā 0
22. Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā 23. aprīlī Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē un 24. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā un baletā ar trim modernā baleta viencēlieniem viesosies Pekinas Dejas teātra (“Bejing Dance Theater”) trupa. Skatītājiem tiks piedāvāti pasaulē augstu novērtētās un atzinību guvušās horeogrāfes Vangas Juaņjuaņas jaunākie viencēlieni.
Pērn Baltijas baleta festivāla skatītāju sajūsmu izpelnījās četri Pekinas Dejas teātra dejotāji, kuri piedalījās festivāla galā koncertā un dejoja fragmentu no ļoti oriģināli iestudētas izrādes “Hamlets”.
Šogad festivāla rīkotāja Lita Beiris uz festivālu atvedusi visu Pekinas Dejas teātra trupu, kas vienā izrādē piedāvās trīs savus jaunākos viencēlienus. Visu šo viencēlienu horeogrāfe ir Vanga Juaņjuaņa, kuras horeogrāfijas izrāda visā pasaulē un kuras rokrakstam raksturīgi Ķīnas tradicionālo deju savienot ar laikmetīgām dejas tehnikām un emociju izpausmēm uz skatuves. Festivālā izrādīs viencēlienus “Atvadu ēnas”, “Inde”, “Lakstīgala un roze”. Viencēlieni piedāvā dejas un noskaņas dažādību. “Tie ir ļoti, ļoti dažādi. Akcents būs uz viencēlienu “Lakstīgala un roze” pēc Oskara Vailda darba motīviem ar Pētera Čaikovska mūziku. Šis salikums Ķīnas māksliniekiem šķiet arī gana neparasts. Pirmizrāde šim baletam notika Vācijā. Tātad Ķīna atver savas robežas, tā atveras kā lotosa zieds,” teic L. Beiris un piebilst, ka šie viencēlieni katrs ir atšķirīgi, lai kopumā uzrunātu dažādu skatītāju profilu: gan jauniešus, gan seniorus, gan neoklasikas cienītājus un avangarda pielūdzējus.
Pekinas Dejas teātris dibināts 2008. gadā un pārstāv moderno baleta žanru. “Vanga Juaņjuaņa lepojas ar savas zemes kultūru un tradīcijām, atspoguļojot savās horeogrāfijās Ķīnas tradicionālo dejas mākslu sinerģijā ar inovatīvu, pārdomātu, mūsdienīgu stāstījumu, scenogrāfiju, dejas tehniku un emociju izpausmi,” stāsta L. Beiris. Vanga dejo kopš desmit gadu vecuma. Pēc studijām Pekinas Dejas akadēmijā Vanga turpināja mācības Kalifornijas Mākslas institūtā Losandželosas Dejas skolā. 1998. gadā Vanga ieguva Ķīnas Nacionālā baleta horeogrāfes statusu. Viņas vārds un izrādes ir atpazīstamas pasaules mērogā: ASV, Krievijā, Korejā, Francijā, Bulgārijā, Dānijā, Singapūrā, Grieķijā, Nīderlandē, Vācijā, Itālijā, Lielbritānijā, Brazīlijā un Mehiko. Vieshoreogrāfes statusā Vanga strādājusi Ņujorkas pilsētas baleta horeogrāfijas institūtā, Honkongas performanču mākslas akadēmijā, Dānijas Karaliskajā baletā un Šanhajas baletā.
23. IV 18.00 Latgales vēstniecībā “Gors”
Cena EUR 10 līdz 15
24. IV 19.00 Latvijas Nacionālajā operā un baletā
Cena EUR 7 līdz 40
Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv